×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Искри между Главчев и Радев заради изборите, премиерът не смята да иска оставката на Атанас Илков


Искри между Главчев и Радев заради изборите, премиерът не смята да иска оставката на Атанас Илков
Според Главчев, няма причина вътрешният министър да бъде сменен, Радев обаче не е съгласен
05 Ноември 2024, Вторник, 19:59 ч.
Автор: Флагман.бг

Според президента „сглобката схруска Конституцията“

„Ако президентът има някакви забележки към работата на вътрешния министър Атанас Илков, може да поиска смяната му“. Това заяви пред журналисти служебният премиер Димитър Главчев. И допълни, че според него няма причина Илков да бъде сменен. 

„При съмнения за честността на изборите, задължително трябва да бъдат изчистени. Не мога да кажа дали е имало нарушения, трябва компетентните органи да се произнесат. Има 63 секции, в които незнайно защо не е било включено видеонаблюдението. Трябва да бъде проверено. Освен това, тези секции, в които видяхме, че нещо се е случило, трябва да бъдат квалифицирани по някакъв начин”, смята той.

Според него политическите сили са в правото си да сезират Конституционния съд и след това евентуално да има касиране на вота. По думите му държавата се справя с всичко, но едва ли избирателите „ще се справят” с това отново да отидат до урните.

„Въпросът изобщо не е в оставките, а върху контрола на министрите“. Това коментира президентът Румен Радев.

Според държавния глава „сглобката, в апетита си за власт, схруска Конституцията”.

„Ако аз назначавах служебното правителство отново за тези избори, нямаше да бъдем свидетели на подобна държавна немощ и на възхода на олигархията с апетити за политическа власт”, подчерта президентът.

По-рано днес вътрешният министър Атанас Илков заяви, че МВР с нищо не е допринесло и не е дало основание да се извеждат твърдения и да се правят изводи за касиране на предсрочните парламентарни избори.

Илков обаче не влезе в конкретика и не отговори на въпрос дали би подал оставка като министър на вътрешните работи, ако все пак се стигне до касиране на вота.

"МВР доказа и се справи не лошо със задачите си за опазване на реда и сигурността по време на предсрочните парламентарни избори", подчерта той.

Според МВР-шефа с предприетите мерки вътрешното министерство е било ефективно и се е справило с купуването и продаването на гласове в рисковите секции. Като доказателство за добрата работа на служителите на МВР Илков посочи и по-високата избирателна активност.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
6
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ) Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ) 01/08/2026, Събота 18:59 1
Михаил ДИМИТРОВ Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци 01/08/2026, Събота 17:00 1
Димитър КИРЯКОВ Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 01/08/2026, Събота 15:26 7
Емел МАХМУД Нови цени на винетките - вижте тарифите Нови цени на винетките - вижте тарифите 01/08/2026, Събота 14:54 1
6
Коментара по темата
6.
Фалшива новина?
06.11.2024 10:06:45
0
6
Никакви искри нямаше. Защо изопачаване думите му? Главчев даже каза, че ако президентът иска смяна, то може да го обсъдят. Най-лесна е смяната. Лошото е че не яма гаранция, че ако се смени вътрешният министър, нещо ще се промени. Шиши сигурно има още вербувани
5.
Бургазлия
06.11.2024 00:23:59
10
4
Мунчо може ли да погледне по далеч от носа си и да проумее,че хаоса и нестабилността в последните три години в държавата , започнаха с вдигнато юмруче.
4.
Оставка
05.11.2024 22:29:48
1
11
Оставка и затвор за служебния продажен министър на енергетиката Владимир Маринов, който разпродава България на мутрите!
3.
Scrooge McDuck
05.11.2024 22:27:04
2
14
Тоя смотан Гаргамел работата му беше да организира избори. Язовирите празни, подписва споразумение за реактори, раздава евтин ток и вдига заплати наляво и надясно при рекорден дефицит!
2.
*********
05.11.2024 21:45:08
2
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
Lorda
05.11.2024 21:43:54
15
12
Нали простия, миризлив зелен чорап сам си го избра вътрешния министър. Какво реве буклука сега? Еваси наглия нещастник.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
"Черноморец 1919" се завърна в Бургас с победа над "Берое", акулите ще се пробват да атакуват елита "Черноморец 1919" се завърна в Бургас с победа над "Берое", акулите ще се пробват да атакуват елита Днес на ст. „Лазур“ атмосферата беше страхотна, присъстваха много футболни легенди, четвъртите в света – Златко Янков и Емил Костадинов, общественици и популярни фигури от региона Две години след огнения ад във Воден: Възстановиха ли се жителите и каква е цената на оцеляването? (ВИДЕО) Две години след огнения ад във Воден: Възстановиха ли се жителите и каква е цената на оцеляването? (ВИДЕО) Екип на Флагман.бг се върна в странджанското село, за да провери как живеят хората днес и защо новият дом не винаги носи същия уют Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате Водолей, Рак и Скорпион изпитват чувствата по различен начин, а връзката с тях рядко остава спокойна и предвидима Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа е обичана гръцка рибена супа, приготвяна най-често с прясна бяла риба, зехтин, зеленчуци и лимон. В крайбрежните райони често се поднася като лек, но питателен обяд Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Хотелът предлага стил, комфорт и първокласно гостоприемство през всички 365 дни в годината Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него? Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него? Общо видео с участничката от Ергенът разпали слуховете след мълчанието за отношенията му с Глория Петкова Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване На 1 август 1926 г. празничният влак потегля от Сарамбей към Лъджене и поставя началото на железопътния транспорт в Родопите Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 61-годишният мъж от село Шумата е транспортиран в болница, но лекарите не успели да го спасят Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Жената се подхлъзнала в стръмен участък с парапет, въпреки че групата била подсигурена с въже Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Три плавателни съда са заседнали извън фарватера, а други намаляват товара си, за да преминат през критичните участъци
Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Девет гласови съобщения прекъснаха монотонното бръмчене на честота 4625 kHz, но няма доказателства, че са свързани с падналата руска ракета в Полша Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Дванадесет души бяха спасени по море от Порто Гермено, а властите проверяват версия за умишлен палеж след откриването на две огнища Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите Това е човекът, който може да победи Ердоган? Това е човекът, който може да победи Ердоган? Йозгюр Йозел напусна партията на Ататюрк с 90 депутати и оглави най-голямата опозиционна сила в парламента
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори