Ужас! Няма да има дъжд през ноември, а водоемите ударно се засушават
Има безнадеждно бяло петно – липса на валежи на Балканите. В центъра на това петно е България, каза проф. Рачев
Няма да има валежи и през ноември – поне до средата на месеца, каза климатологът проф. Георги Рачев. Няма и да е много студено. Антициклон, който се е настанил над Европа, формира сравнително хладното време.
"Има безнадеждно бяло петно – липса на валежи на Балканите. В центъра на това петно е България", каза проф. Рачев. В София тази седмица се очаква минималните температури да паднат до минус 1 градус. Максималните ще се повишат и ще стигнат до 15 градуса.
"Събота срещу неделя обаче ни чака още една "малка порция студ. Повтаря се едно съботно-неделно пришествие с малко по-хладно време", допълни пред bTV проф. Рачев. В Пловдив обичайно температурите са по-високи от тези в столицата. И там минималните температури ще са отрицателни в сутрешните часове. Максималните ще достигнат 16 градуса. "В момента за месеца сме с 3 градуса средно над нормата", поясни проф. Георги Рачев.
Нов обрат на пазара, продавачи оттеглят имотите си от пазара
Кризата с петрола се задълбочава, ОАЕ затвори един от големите си нефтени терминали
Почина Мари Тере от Новите съседи
Светът на практика е в Студена война, САЩ подготвят квантови технологии срещу Русия
Програмирайте мозъка си по този начин и ще започнете да слабеете
Лудогорец с убедителна победа над ЦСКА
„Мъртва“ жена в Индия се съживи на път за собственото си погребение
Изборът на Моджтаба Хаменей е сигнал, че режимът в Иран ще втвърди позициите си
Новата формула за сметките за парно вече чака отзиви
ДСБ номинира известен психиатър за кандидат-депутат в Бургас
От сряда започва застудяване, ще вали дъжд и сняг
Защо няма обвинени по файловете "Епстийн"?

А синоптиците просто предупредиха,какво ни очаква,затова ,че не валяла капка дъжд....
Банани да има за шебеците малоумни.