Пълен списък на СИК-овете в Бургаска област с липсващо видеонаблюдение на вота на 27 октомври
ЦИК реши да има санкции за председателите
Списък на секциите, в които е нямало никакво видеонаблюдение публикуваха от неправителствената организация "Демократичен център". При тях липсва както живо излъчване, така и качени записи от устройствата. В повече от половината секции с качени записи пък не е видимо броенето на бюлетините. Това показва анализ, проведен с изкуствен интелект на резултатите от парламентарните избори на 27 октомври, преава БНР.
Анализът е проведен на 03 ноември и всяка промяна в сайта evideo.bg след това не е отразена.
В списъка е една от секциите в музикалното училище в Бургас „Професор Панчо Владигеров“, както и в СУ „Иван Вазов“ и .„ПРО“ЕАД-Бургаски мин. бани БХ“Св.Мина“и ПС“Св.Мина 2″ в квартал Ветрен.
Секционни избирателни комисии без видеонаблюдение според анализа на НПО "Демократичен център" е имало още в с. Проход (община Средец), с. Вършило (община Созопол), с. Вълчин (община Сунгурларе), както и в ямболската професионална гимназия по земеделие „Христо Ботев“.
Подробния списък може да видите ТУК.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Макар че след това държавата няма да може да намери мераклии за членове на СИК, трябва да се научат че не се ходи в секциите да вземеш едни пари, а се носи и отговорност за работата за която си нает.