×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама пенсионери прибрали над 120 хил. лева с фалшиви ТЕЛК-ове
  • Атина помага за защитата на българското небе: Гръцкият министър на отбраната - на посещение в България
  • Хотелиери: Туризмът очаква ясни политически ангажименти преди изборите
  • Зеленски в Букурещ: Румъния и Украйна се разбраха за съвместно производството на дронове
  • Терзиев с корекция: Дарил 251 000 лв. на НПО-то от "Петрохан", би го направил пак
  • Моджтаба Хаменей направи първото си изявление като върховен лидер
  • НС прие на първо четене по-строги наказания за педофилия и разпространение на порнографски материали
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съдия Цариградска с тежък удар по България в Страсбург заради заплахите, не били само от „Червения пират“


Съдия Цариградска с тежък удар по България в Страсбург заради заплахите, не били само от „Червения пират“
Отключващият момент за заплахите бе мое критично мнение срещу тогавашният главен прокурор Сотир Цацаров, каза съдия Владислава Цариградска
04 Ноември 2024, Понеделник, 09:39 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Нали разбирате, че е невъзможно един човек със спукан диспелей някъде от гробищата да изпраща такива съобщения, каза тя

Подадох жалба в Съда по правата на човека Страсбург, защото заплахите спрямо мен, които са от 2019-2020 г., не получават нужното ефективно разследване, каза в „Тази сутрин“ по бТВ Владислава Цариградска, след като водещата Мария Цънцарова съобщи, че съдията е решила да съди България. 

„Първоначално заплахите бяха пренебрегнати от прокуратурата, ръководена тогава от Иван Гешев, въпреки че Висшият съдебен съвет и софийската колегия бяха приели декларация в моя защита и на съдия Лазаров, който също бе заплашван и шантажиран от същата група“, заяви Цариградска. 

„През юни 2021 г., когато бяха публикувани журналистическите материали на Антикорупционния фонд, ВСС отново настоя главният прокурор да даде отговори за това какво прави с двата случая на заплашвани съдии. Отговорът беше отрицателен – нищо, защото в прокуратурата нямало жалба от мое име“, добави тя. 

След като Мария Цънцарова изтъкна, че Борислав Сарафов се бил задействал, съдията каза, че можело да изглежда като грижа, но за нея било подигравка. Няма защо главният прокурор да иска каквато и да било информация от МВР, защото дали има нови заплахи към мен може да бъде установено съвсем просто – когато бъда запитана. 

„Важно е да се каже защо започнаха заплахите спрямо мен. Какво събуди т.нар. „Червен пират“? Това се нарича тунелно разследване – отхвърлят се всякакви други възможни версии. Аз твърдя, че заплахите към мен и децата ми и към още десетки фигури от публичния живот, включително и магистрати, които са били жертви на същия този автор, не получават нужното разследване. Преписвани са тези дела на един човек в уязвимо положение. Това са няколко стотици заплашителни e-mail-а, изпращани през различни акаунти. Някои от тях са регистрирани в Нигерия“, поясни заплашваната съдия.
 
Нали разбирате, че е невъзможно един човек със спукан диспелей някъде от гробищата да изпраща такива съобщения, добави тя.  

„Отключващият момент бе мое критично мнение срещу тогавашният главен прокурор Сотир Цацаров. Заключението ми е, че прокуратурата в България има надмощие над съда, защото може да обвини с най-абсурдното нещо всеки съдия. Бях дала пример по радиото, че може да бъда обвинена дори, че съм убила президента Кенеди и няма да има възможност за контрол дори върху една такава абсурдна теза“, заяви Цариградска. 

Владислава Цариградска посочи, че мащабите на проблема са много по-големи – прокуратурата може да шантажира и да поставя в зависимости всеки съдия в България.

„Има около 800 прокурорски проверки спрямо съдии в периода от 1998 г. досега. Това са само предварителни проверки, а не разследвания. Но това е повод да се събере чувствителна информация за всеки – от професионалния и личния му живот. Има и подслушвания с помощта на СРС-та“, коментира тя.

„Съдия от Варна е бил контролиран в съдийския си кабинет. Шест месеца е бил под тотален контрол. Наблюдаван е, следено е всяко негово движение. Подслушване е. Всичко в кабинетът му, където се обсъждат дела, е било чуто. Той е оправдан на три съдебни инстанции“, изтъкна Цариградска. 

„Наблюдаващ прокурор по висящо дело, което се разглежда от този съдия, подава сигнал в ДАНС с аргумент, че магистратът щял да вземе подкуп, защото е уважил искане на подсъдимия. При тази обосновка започва тоталният контрол, но до никакъв подкуп не се стига. Съдията е осъдил прокуратурата за много голямо обезщетение, но какво от това?“, каза още тя. 
 


В категории: Темида


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Новата перла на ЦСКА мина под венчилото Новата перла на ЦСКА мина под венчилото 12/03/2026, Четвъртък 21:31 0
Тервел ИЛИЕВ Как да почистим микровълновата за няколко минути Как да почистим микровълновата за няколко минути 12/03/2026, Четвъртък 18:58 1
5
Коментара по темата
5.
Ха ха
04.11.2024 12:14:31
3
2
На тази и липсва само малката шапчица на главата....хващаш местен с власт .... мутра...купуваш място в съдийската гилдия, с парите на мутрата, почваш да клатиш лодката вдигаш медиен шум , по еврейски сценарий...и пак си празен от вътре , но си известен хората говорят за теб и пак си празен ......
4.
Judge Dred
04.11.2024 11:46:56
4
6
Съдийката Цариселска ОМЪЖЕНА за хлевенски НАРКОдилър и ресетьор автокрадец на когото покрива престъпленията
Класическа схема срастване на Държавноста с МАФИЯТА
Такива съдийки и адвокатки на мафията в Южна Африка първо тях отсрелват враждуващите наркобанди
Дефакто адвоката/съсийката се явявят "двигателе"на престъпния бизнес използвайки вратички в съдебната и финансова с/ма
3.
Хахаха
04.11.2024 10:17:29
1
11
Напишете срещу пееф Магнитски, не срещу България.
2.
Дааа
04.11.2024 09:53:47
2
13
Тежък удар по България или по мафията управляваща територията?
1.
БРАВО
04.11.2024 09:52:30
3
23
Само така....съдене до откат.....
То е ясно,че в българските правораздавателни институции, ,,работят,, явни дебили,замита се всичко под сурдника,цари тотална шуробаджанащина....и какво да прави жената,ша ги съди в ЕС.....Успех и пожелавам...!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Полицаите от Царево са в шок: Свалят най-уважавания началник  в униформа, който спасяваше бедстващи в потопа Полицаите от Царево са в шок: Свалят най-уважавания началник в униформа, който спасяваше бедстващи в потопа Той оглави РУ-Царево през юни 2025 година и за този кратък период има сериозни постижения в противодействието на престъпността Икономист: Ценовият шок не е предизвикан от войната с Иран, а от слепота на лидерите в ЕС Икономист: Ценовият шок не е предизвикан от войната с Иран, а от слепота на лидерите в ЕС Слабоумието на политиците от ЕС ни тласка в кризи, коментира той Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Историята на арсениевите вафли в модата на XIX век като извор на младост, но и не само Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Книгите вече са достъпни за читатели, които се интересуват от духовни учения  и историята на християнството  Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Телевизионният водещ, който скоро навърши 50, остава верен на БНТ, отказвайки примамливи оферта за 20 000 лева месечно Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Очаква се скоро най-западналата част от Порта да се превърне в притегателен модерен център за местните и гостите на Бургас Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Пролетни стойности на термометрите в цялата страна, очаква се слаб вятър и повече слънце В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  Броят на осъдените и санкционирани лица през годината спрямо тези през 2024 година се е увеличил с 13.44 % Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Археолози обясняват феномена с древна практика за умишлена модификация на черепа при бебета Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Държавният доставчик внесе предложение в КЕВР, окончателното решение ще бъде взето от енергийния регулатор в края на месеца
Тръмп с нови заплахи към Иран, след като танкер на US компания изгоря Тръмп с нови заплахи към Иран, след като танкер на US компания изгоря „Вече спечелихме, обяви той. „Наистина ли?“, питат враговете му Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Разследването сочи засилване на нелегалния биологичен трафик към редки и по-малко известни видове Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Никол Шерцингер, Кимбърли Уаят и Ашли Робъртс представиха песента Club Song и подготвят турне с концерти в САЩ и Европа Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Данни от европейската система за контрол показват увеличени сигнали за пестициди и токсични вещества в плодове и зеленчуци Легендарният Стив Харис навърши 70 години Легендарният Стив Харис навърши 70 години Основателят на Iron Maiden продължава да бъде една от най-влиятелните фигури в историята на хеви метъла Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш От Дака също поискаха да внасят руски петрол заради блокирания Ормузки проток  Китай започна днес свой Възродителен процес Китай започна днес свой Възродителен процес Пекин прие закон, който прокарва войнствен национализъм – последната фаза на всяка комунистическа диктатура Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Актрисата и певица, носителка на четирите най-престижни награди в шоубизнеса, разказва за успехите, трудностите и новите си мемоари Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Техеран няма сили да се бие и ще бъде разгромен, смята бившият военен министър на Донецката народна република Макрон приема Зеленски в Париж Макрон приема Зеленски в Париж Френският президент  ще посрещне украинския държавен глава в петък, като в центъра на срещата ще бъдат военната подкрепа за Киев
Атанас ЗАПРЯНОВ Атанас ЗАПРЯНОВ Виц на деня Виц на деня Най много обичам естествените жени,на които като им кажеш:
-"Искаш ли да правим с*кс?"
Те да ти викат:
-"Естествено".
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Цените на горивата са толкова високи, че като ми светне лампа в колата, се моля да е двигател.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори