След 5-часова партия: Нургюл Салимова загуби от индийката Хумпи Конеру в Шимкент
В класирането българката разделя осмо-десето място с рускинята Катерина Лахно и германката Елизабет Петц с по 1 точка
Нургюл Салимова допусна поражение с черните фигури от индийката Хумпи Конеру в четвъртия кръг на турнира по шахмат от веригата Гран при в Шимкент (Казахстан) с награден фонд от 80 000 евро.
21-годишната Салимова и 37-годишната Конеру изиграха най-дългата партия за деня, която продължи малко над 5 часа, но на 64-тия ход българката бе принудена да се предаде. Салимова имаше добра позиция в мителшпила, но двойката офицери, на която заложи, се оказа по-слаба от топа и трите пешки в повече, които получи идийката. Това, съчетано с много по-големия опит на Конеру, натежа в полза на гросмайсторката и в ендшпила тя контролираше спокойно играта.
В класирането Салимова разделя осмо-десето място с рускинята Катерина Лахно и германката Елизабет Петц с по 1 точка. Начело с по 3 точки са Конеру, рускинята Александра Горячкина и китайката Тан Чжони.
В петия кръг в неделя Нюргюл Салимова ще играе с белите фигури срещу Катерина Лахно.
Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026
Бургас вече с 12 дефибрилатора, един от тях е на остров Света Анастасия
Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин
Телефонът става личен портфейл: карта, книжка, фишове и данъци на един екран
Иво Мирчев: При Радев няма калинки - само копринки!
Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите
Карнобат сложи фотоволтаици върху 6 социални центъра и купи електромобил
Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките
Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026
Празненствата край аязмото до Пещерско започнаха с водосвет, стотици вярващи се къпят за здраве
Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден
Бургаската пианистка Вирджиния Спиридонова покори престижна сцена в Норвегия

преди една седмица пътувах,по гореспоменатия маршрут.....бърз влак....????
влака ме лангърка ТОЧНО 6 ч. и 20 мин....???
Това да беше френски или японски бърз влак (не експрес) това разстояние от около 250 км .щеше да го вземе за 50 мин. максимум 1 час.....!!!
та толкова за БДЖ-то (баба дере жаби)......