Областният управител проф. Нейкова с писмо на съпричастност до Президента на Автономна област Валенсия Карлос Масон
Ние сме солидарни с приятелска Испания пред лицето на това опустошително природно бедствие, пише тя
Областният управител на област Бургас проф. Мария Нейкова изпрати чрез Министерството на външните работи на Република България писмо на съпричастност до Президента на Автономна област Валенсия, Кралство Испания по повод опустошителните наводнения в европейския град.
„Свидетели сме на природно бедствие, което опустоши една от най-красивите области не само в Европа, но и по света – Автономна област Валенсия, Кралство Испания. Случилото се на 29 октомври 2024 г. граничи с трагедия, от която нашите приятели от Валенсия дълго ще се възстановяват, а болката от загубата на човешки животи завинаги ще бележи техния. Трагичните обстоятелства в Автономна област Валенсия ни показват безпомощността на човека пред природната мощ, но и изваждат на повърхността най-топлите човешки чувства – добротата, съпричастността и желанието за подкрепа към пострадалите. Разбирам болката Ви, защото ние също скърбим за изчезналите българи при наводнението, за които все още нямаме информация.
В тази връзка, като областен управител на област Бургас, изразявам пред Вас и чрез Вас моята чисто човешка болка пред страданието на хилядите испанци и своята дълбока съпричастност пред тъгата и трудностите, които нашите европейски приятели преживяват днес. Използвам повода да изразя и съболезнования към испанския народ и в частност към жителите на Автономна област Валенсия във връзка с наводненията, взели десетки жертви.
Ние сме солидарни с приятелска Испания пред лицето на това опустошително природно бедствие.“, се казва в писмото на областния управител проф. Нейкова до Президента на Автономна област Валенсия г-н Карлос Масон.
Без КЕП и без хартия: Бургазлии получават здравното си досие в телефона
Дунав отстъпи и разкри останки от мамут край Ряхово
238 051 българи губят част от отпуска си: Новите правила удрят работещите на 4 до 7 часа
Установиха коя е жената, открита в куфар в Атина
Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма
BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар
Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял
Откриха мъртъв 22-годишен с огнестрелна рана в Стара Загора
БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи
Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места
Жесток скандал! Щяха да ни хранят с 19 тона пилешко и 16 тона масло, абсолютно негодно за хора
Нови правила за имотите: Енергийният клас влиза в обявите

Не ви прави чест ,,дами,, това което написахте и вие го доказахте с коментарите си.....
до 1 и 2