12 малолетни фенове на „Ботев“ пребиха погрешка момче в Пловдив
Пребитият е със счупен нос, а майка му се закани да съди всички, участвали в боя
Маскирани фенове на Ботев - Пловдив пребиха погрешка момче в града под тепетата. Полицията започна разследване. Единият от извършителите е намерен, след като е изпуснал портфейла си след побоя, съобщава бТВ.
Майката на пострадалото момче каза в интервю за „Тази сутрин“, че е наела вече адвокат и ще заведе дела срещу всеки от 12-те нападатели. Тя разказа как синът й се седял с приятел спокойно в беседката пред блока, когато четири коли спрели наблизо и от тях изскочили 12 маскирани. Тогава двамата младежи решили да бягат, но били застигнати от запалянковците и пребити с бухалки.
Най-тежко пострадалото момче със счупен нос. Има наранявания по тялото и белези по главата на сина ми, разказва Златка Минчева.
„Все още е в шок. Снощи бе и с температура. Надявам се да се възстанови и да няма последствия от този побой“, добавя тя.
„Седем от биячите вече са разпознати. Очаквам и другите петима да бъдат хванати“, каза още майката на пребития младеж.
„Тези момчета са от някоя групировка на Ботев. Не ги познаваме. Те са малолетни. Явно са се закачали с някои от Локо, които обикалят тук из махалата. Слязоха всичките 12 души от колите, бяха с маски и нищо не казаха до момента, в който не решихме да бягаме. Тогава крещяха след нас обидни думи“, разказва Адриан Бръсков.
„Ние просто се оказахме там. Колите два пъти минаха и накрая спряха“, добавя той.
Бургас развива нов модел за растеж чрез образование, индустрия и високотехнологични инвестиции
Чехия разследва как шофьорите на двете коли от "Челопешко шосе" са получили книжки
Почина първият демократичен кмет на София
Силно земетресение разтърси регион Приморски
Розовият сън на Маями
Вижте кога и къде ще пръскат за кърлежи в Бургас
Белодробната болница в Бургас организира безплатни прегледи за туберкулоза
Младите баскетболисти на Свети Влас отново са най-добрите
Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно
Певицата Андреа проговори за опита за самоубийство
Любо Пенев е новият треньор на „Локомотив" София
Парламентът даде възможност на кабинета да тегли нов дълг до 3,8 млрд. евро
Мнозинството от шведите е против влизането в еврозоната

12 на 1? Определено са халкички.