Украйна е получила само 10% от последната одобрена помощ от САЩ
Зеленски пак не е доволен
Украйна е получила само 10% от военната помощ на САЩ, одобрена от Конгреса по-рано тази година, каза президентът Володимир Зеленски във видео, цитирано от "Ройтерс".
Украйна се подготвя за това, което може да се окаже най-тежката зима от началото войната, след като руските въздушни удари на далечни разстояния унищожиха, според официални лица, около половината от нейния капацитет за производство на енергия.
"Вършиш си работата. Разчиташ на резерви, разчиташ на специални бригади, разчиташ на такава техника. И ако получиш 10% от всичко това (което) вече е гласувано... не е смешно", каза Зеленски в коментар на английски пред скандинавски журналисти във вторник, предава news.bg.
Пакет от помощ на стойност 61 милиарда долара от Съединените щати, спрян от републиканците в Конгреса от декември миналата година, беше одобрен през април.
Зеленски добави, че бавният темп на доставки на оръжия не е въпрос на финансиране.
"Винаги става въпрос за бюрокрация или логистика, идеи или скептицизъм... Това ще ви дадем, това - няма", каза той.
Той също така каза, че страните от НАТО са обещали да доставят на Украйна шест или седем системи за противовъздушна отбрана, на които Украйна все повече разчита за отблъскване на руски удари на големи разстояния, до началото на септември, но Киев все още не е получил всички.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

Въпреки че Сталин получаваше всичко и веднага и северните конвои бяха под постпянни нападаения от страна на немските подводници, и СССР получи 1000 пъти повече, 20 000 самолета, 10 000 танка и още какво ли не!
Ей за туй родината на мама под управлението на Путин е 100 пъти по-велика от СССР при Сталин.
Сталин и Зеленски са едни и същи предатели и виновни че Хитлер и Путин са ги нападнали.
Слава Путин!
Ахмат сила!
Ако имаш топки иди ти на фронта, така войната ще свърши по-бързо. Никой не ти е задължен с нищо. Държави и финанси банкрутираха да ти пращат оръжие и хора.