Радост за рибарите в Царево, мрежите им пълни с паламуд
Снощи хванах два тона, хвали се Васил Георгиев
Завърна се паламудът в нашите води и според мен ще остане, защото времето предразполага. Това каза пред бТВ рибарят от Царево Васил Георгиев. Той сподели, че тази нощ е имал слука и се връща с пълна лодка. 2 тона паламуд е имало в мрежите му.
„Снощи сме влезели в 17:00 часа, хванахме рибата в 19:00 и докато излезем стана 21:00. До 04:00 часа сутринта чистихме мрежите и сега вече ще я караме за Бургас за борсата“, обяснява мъжът, който е един от добре познатите рибари в Царево.
„ От два, три дни имам доста слука – по два тона, половин тон, сериозни улови. Преди 10 дена го нямаше, но сега колегите от Турция казаха, че идва на север и очакваме много добър улов“, казва той.
По думите му досега толкова голям паламуд не е имало – размерите стигат до 1,5 кг. за една риба. А цената варира от 8 до 10 лева на дребно, а за по-големи количества между 6 и 7 лева.
На въпроса дали се променя Черно море Георгиев отговори, че няма никакъв контрол. „Има само празни приказки и ние рибарите сме най-ощетени. Всичко се прави за големите, които имат кораби“, каза още той.
Известен неврохирург катастрофира тежко, прилоша му зад волана
Измамници клонират гласа на личния ви лекар и близките ви, за да източат спестяванията ви
Проект за дюнерджийница взриви селото на легендарен поет, инвеститорът си изми ръцете с духа му
Брюксел вкарва „черни кутии“ и премигващи стопове във всяка нова кола от юли
Трагедия на пътя Плевен-Бяла: Моторист загина на място след жесток удар в кола
Психовойна на Световното: Обсадиха лагера на Хари Кейн и Англия посред нощ преди осминафинала
Какво яде Том Круз на 64 години, за да виси от крилото на самолет
Ивайло Мирчев от Бургас: Обща кандидатура за президент с ГЕРБ е изключена
Спекуланти продават монети от 1 лев по €400, дефектен Паисий пък удари €1500
Тръмп: Комунистите нямат шанс!
Софи Маринова затапи местата за инвалиди: Бях само за малко, да изпия едно кафенце
6 седмици затвор за турист, снимал тайно под полите на жени

Я ГИ ПРОВЕРЯВАЙТЕ ЗА ДАНЪЦИ.
2000кг риба , продадена по 8лв прави печалба от 16000лв за три часа.
БЕДНИТЕ И ОПЛАКВАЩИ СЕ РИБАРИ ПЕЧЕЛЯТ МНОГО ПАРИ, А ДАНЪЦИ НЕ ПЛАЩАТ.
Възрастните хора по серийните на пазара ги съсипват от данъчни проверки, а рибарите не ги проверяват.
Черноморска риба,доста надценена,сто на сто е пълна с отрови покрай тази война.Досега един хим.анализ не съм видял за риба.Да ви е сладко