Нападателят на съпруга на Нанси Пелоси получи доживотна присъда без право на замяна
Защитата на подсъдимия посочи, че ще обжалва
Мъжът, който нахлу в дома на бившия Камарата на представителите Нанси Пелоси и нападна съпруга й с чук, беше осъден на доживотен затвор без право на замяна, съобщи БиБиСи.
Дейвид Депап бе признат за виновен и по федерални обвинения през май, което доведе до 30-годишна присъда затвор, която сега ще бъде излежавана едновременно, предава news.bg.
В щатския процес съдебните заседатели в Сан Франциско признаха Депап за виновен в отвличане, кражба с взлом първа степен и фалшиво лишаване от свобода на възрастен гражданин. Атаката остави Пол Пелоси в болница за шест дни със счупен череп и други наранявания.
Нападателят призна по време на федералния си процес, че е планирал да държи Нанси Пелоси като заложник, да я разпита пред камера и да й "счупи капачки на коленете", ако тя не признае това, което той твърди, че са лъжи.
Защитата на подсъдимия посочи, че ще обжалва съдебното решение.
"Политико": Победата на ДАРА предотврати кошмарен сценарий с Израел
Малтийците , които ни дадоха максимален брой точки , преобърнали нагласата си часове преди шоуто
Младеж пострада при токов удар - докоснал електрическата мрежа на БДЖ с въдицата си
България с рекорд за плажове със "Син флаг"
Александър Кадиев се обърна към хейтърите на Дара
Млада жена прегази възрастен мъж
17/05/2026, Неделя 20:20
0
В Дания се дивят на Бангаранга
17/05/2026, Неделя 19:59
1
Каква е твоята зодия: разкрий личностните си черти
Дара стана сензация извън Европа
Във Франция с огромно внимание към Дара
Ето колко струва да гледаш финал на Евровизия на живо
Председателят на парламента Михаела Доцова с коментар за Дара
