Украйна планира да мобилизира 160 000 души, за да си попълни армията
Общо 1,05 милиона граждани са били мобилизирани от началото на войната, но не се съобщава колко са загиналите
Украйна планира да мобилизира 160 000 души, за да попълни редиците на армията си, заяви секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана на страната Олександър Литвиненко пред депутатите от Върховната рада, според видеозапис на речта му, публикуван от друг депутат, съобщава БТА.
От началото на руската инвазия през февруари 2022 г. "общо 1,05 милиона граждани са били призовани в армията", заяви Литвиненко пред депутатите при закрити врата, цитиран от БНТ.
"Има планове за мобилизиране на още 160 000 души", което ще попълни редиците на армията до 85 процента, допълни той.
Поредната вълна на мобилизация ще бъде организирана през следващите три месеца – период, за който Украйна днес удължи военното положение и мобилизацията, съобщи за АФП източник от сферата на сигурността.
Брокер задържан за измами с жилища "на зелено", прибрал около 200 000 евро
Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал
Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие
Грешка на ватмана е причинила челния удар на два трамвая в София
Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас
Тръмп: Некадърниците, които приспиват с песните си, да си стоят у дома
Полицейска блокада в столичния квартал „Христо Ботев“, 11 души са арестувани
Млада полякиня осуети руския финал на "Ролан Гарос"
Кметът на Царево Марин Киров пред Академията по лидерство: Съвременният водач се доказва в кризи, а не чрез власт и контрол
Задържаха двама дрогирани след гонка с полицаи
Дневен хороскоп за 5 юни 2026: Любов за Овена, а Девата придобива магическа сила
Звездите ни дават златен шанс да успеем в следващите седем дни да си подредим живота

Викаха ,крещяха а в същото време умираха на фронта техни сънародници ...
Пешо, тези хора, добри или лоши, са избягали от войната.
За разлика от тях, неграмотните про'с'таци като теб гласуват:
Първо да ги приемат и им плащат разходите и
Второ, като свършат урките - вие да идете на фронта.
Факти.
Отидат на екскурзия за някой ден в някоя друга страна на ЕС, регистрират се и там за помощи и тук само теглят от банкоматите.
Някои от техните симпатизанти у нас също могат да попълнят бройката. Нали има десетки и стотици военни от други страни там. Денков направо пропусна възможността да ги забърка и в тази сфера.