България скърби, почина спортна легенда
Поклонението пред Йордан Иванов ще бъде на 1 ноември (петък) от 13:00 часа на гробището „Архангел Михаил“ в столичния квартал „Бояна“
На 82-годишна възраст почина един от най-успешните треньори в историята на българските щанги Йордан Иванов, съобщиха от Българската федерация по вдигане на тежести.
Иванов е от създателите на женското направление във вдигането на тежести в България, бил е и треньор на мъжкия национален отбор. Той е роден на 20 юли 1942 година в Свищов. След завършване на обучението си във ВИФ, Иванов работи във Велико Търново и в родния си град, като негови състезатели са Тодор Тодоров и Иван Гърчев.
Иванов има дългогодишен престой в БФВТ, като заема различни длъжности – съюзен треньор, помощник-треньор, старши треньор на жени, после и на мъже. В своята треньорска кариера се е занимавал с всички видове формации.
Между 1977 и 1995 година Иванов е избиран неизменно в пет конгреса на Европейската федерация за член на Техническия комитет. През 1992 година на Конгреса на Международната федерация е избран за член на комисията по „Научно-изследователска дейност“, като заема този пост до 1996 година.
Иванов има дълъг стаж и като треньор в чужбина. Работил е в Иран, Египет и Узбекистан. Той е треньор на иранеца Хосеин Резазаде, който е двукратен олимпийски и четирикратен световен шампион в свръхтежка категория.
Поклонението пред Йордан Иванов ще бъде на 1 ноември (петък) от 13:00 часа на гробището „Архангел Михаил“ в столичния квартал „Бояна“.
Българска федерация по вдигане тежести изказва съболезнования към близките му.
Кукери гониха злото с гайди и чанове в Бродилово
Вежди Рашидов: Служебното правителство трябва да провери кадрите си, не се прави политика на инат
Емануил Йорданов: МВР допусна грешки по „Петрохан“, смяната на главния секретар не е трагедия
Телепортация ли са владеели рейнджърите от Петрохан
Катастрофа на АМ „Тракия“ край Чирпан, пожарникари рязаха автомобил
Цветлин Йовчев: „Петрохан“ не е рейнджърска група, има сериозни въпроси за оръжията и смъртта
Иван Кръстев: БСП е алтернатива на десния модел и ще влезе в следващия парламент
Ръководството на НАП си е раздало над 5 млн. лв. бонуси за 2025 г., твърди Ивайло Мирчев
Само две съставки и готово: чийзкейк бонбони за чай без печене
В кръвта на Ивайло Калушев е установен фенобарбитал, токсиколог дава обяснение
Валя Балканска с награда за духовен лидер на Women Leaders Awards 2026
Криза при „Пиленцата от Монако“?
