Пътят на "Величие" към парламента минава през монтанското с. Медковец
Според кандидат-депутатът от партията Красимира Катинчарова, резултатите от преброяването умишлено се бавят
Влиза или не партия "Величие" в парламента може би е въпрос на не повече от 100 гласа разлика. В деня след вота и при над 99% обработени протоколи отговорът се крие в още неясния краен резултат в РИК Монтана. Там засега са преброени малко над 92 на сто от протоколите, пише offnews.bg.
Единствените райони, за които ЦИК досега не е потвърдил крайния резултат, бяха Монтана, Враца и Търговище.
Към 16:30 ч. в понеделник в Търговище и Враца преброяването е завършило, заявиха за OFFNews представители от РИК. Комисията в Търговище е приключила работа и се очаква скоро резултатът да бъде качен в сайта на ЦИК. От РИК Враца потеглят с резултата към ЦИК, след като той бъде копиран на магнитен носител. Броенето е приключило и се е забавило заради комисии, на които е трябвало да бъдат дадени допълнителни протоколи.
В РИК Монтана работата продължава и към този час, заявиха пред OFFNews представители на местната РИК. Пред БНТ оттам са коментирали, че забавянето идва заради отваряне на чувалите от село Медковец и повторно броене на всички бюлетини, на което е трябвало да присъстват всички членове на секционната комисия.
Партия "Величие" има крехката една стотна от процента над бариерата за влизане в парламента - резултатът ѝ е 4,01%. За влизане в Народното събрание са нужни минимум 4,00% от гласовете.
Междувременно кандидат-депутатът от "Величие" Красимира Катинчарова сигнализира OFFNews, че в момента ГЕРБ оказва натиск върху "Информационно обслужване", които пресмятат резултатите от изборите, с цел "Величие" да изпадне от 51-ото Народно събрание.
Катинчарова заяви пред OFFNews, че "Величие" получават мандат в Търговище за сметка на лидера на листата на ГЕРБ - Теменужка Петкова.
"Целият ни резултат се бави нарочно в момента. Натискът е върху "Информационно обслужване". ГЕРБ го оказва – заради Теменужка Петкова да влезе. Няма кой друг – кой има власт над "Информационно обслужване". "Величие" имаме мандат в Търговище", каза Катинчарова.
Йотова продължава консултациите с останалите парламентарни групи на 4 февруари.
Сигнал за 50% скок в цените: КЗП и НАП проверяват пунктове за ГТП
15 години „Арт ателие“ събира публика и артисти в Бургас
Януарските трансфери удариха около 1 милиард евро в Европа
Почина известен футболист
Бургас отбелязва 148 години от Освобождението с тържествена програма на 6 февруари
Счупиха със снежни топки стъкло на автобус от градския транспорт
ПП-ДБ иска от президента служебния кабинет да смени Борислав Сарафов
Разследват педофилска мрежа, свързана с откритите тела край бивша хижа „Петрохан“
Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия
Регистрирани са 12 случая на опити за плащане с фалшиви банкноти за последната седмица
Бургас подготвя ментори за превенция и интервенция на училищния и кибер тормоза

------
След като са нужни 4,00%, защо 3,999% не се признават? Закръгляване до втори знак е спазено.
И ето, чуха го и днес се случи 3.999%.
Случайност ли ?
По същото време, в телеграм канала си Ивелин Михайлов пусна видео, в което, с тъжно лице съобщи, че няма да са в НС. И ще им ДАДЪТ 3.9%, ЗАЩОТО, НЯКОЙ МНОГО ИСКАЛИ ДА ИМА ПРАВИТЕЛСТВО.
АБСУРД !
Няма никакъв анализ в 7 сутринта в който да подскаже какво ще се случи след 12 часа !!!
Това означава, че "ИЗБОРИТЕ" у нас се НАГАЖДАТ !
От 8 сутринта се броят последните 0.3 % от бюлетините !!!
ПОЗОРНА "ДЕМОКРАЦИЯ" !
Дано сектата от хора с IQ по-ниско от на ленивец, да се осъзнаят някой светъл ден