×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разкриха колко често трябва да се къпем


28 Октомври 2024, Понеделник, 17:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Международно известни експерти пресметнаха през какъв интервал трябва да мием косата с шампоан

Личната хигиенна е нещо, с което никой човек не трябва да прави компромиси. Честото къпане е изключително важно за здравето ни, но и за цялостния ни външен вид. Дамите често пъти обаче прекаляват с баните в името на това да имат чиста и лъскава коса. 

Оказа се, че има точно определен период от време, в които трябва да мием косата с шампоан.

„Дали гривата е суха, мазна, тънка или увредена и дали става въпрос за руса или кестенява коса – това са факторите, които определят колко често трябва да се къпе косата с шампоан“, разкрива коафьорът на световноизвестната марка Victoria's Secret Шах Карегар.

От думите му стана ясно, че ако по природа косата на даден човек е суха или боядисана, тогава тя трябва да се мие не повече от два пъти седмично, докато собствениците на мазна коса трябва да правят това възможно най-често. Освен това, за да се избегне допълнителното изсъхване, не се препоръчва да се нанася шампоан върху връхчетата на косата – така те ще увредят допълнително и ще започнат да „цъфтят“ неудържимо.

Според Шах Карегар брюнетките също не трябва да мият косата си повече от два пъти седмично, за да не загубят естественото сияние на косата си.

„Миенето на косата ви твърде често - всеки ден или по-често - ще изсуши косата ви не само защото премахвате от нея здравословните естествени мазнини, но и защото най-вероятно често след това ще използвате сешоар и/или преса“, каза стилистът и основател на марката продукти за грижа за косата Джъстин Андерсън.

Нюйоркският коафьор Скот Милър пък добави, че прекомерното измиване на косата с шампоан също стимулира мастните жлези да произвеждат повече мазнини по скалпа. 

„Можете да миете косата си два поредни дни, само ако сте тренирали интензивно и сте се изпотили или сте ходили на строителна площадка, където сте били покрити с прах“, заключи той. / jenata.blitz.bg
 


В категории: Здраве


17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Емрах Стораро за БГ Евровизия: Пълна мафия Емрах Стораро за БГ Евровизия: Пълна мафия 25/01/2026, Неделя 15:14 0
Михаил ДИМИТРОВ Антония Петрова се похвали с гривни за 150 000 € Антония Петрова се похвали с гривни за 150 000 € 25/01/2026, Неделя 15:00 1
Мария АРНАУДОВА В 18 щата е обявено извънредно положение В 18 щата е обявено извънредно положение 25/01/2026, Неделя 13:53 0
Тервел ИЛИЕВ Препълнени затвори в Гърция Препълнени затвори в Гърция 25/01/2026, Неделя 13:18 0
17
Коментара по темата
17.
Ушеф
31.10.2024 13:55:18
1
5
Един мноу известен водещ беше казал,че в БГ мъжете миришат на сирене,а жените на лук. Това требе да е от често къпане.Много хара се къпят без да знаят как точно трябва да стане това .По старите знаят,младите НЕ.
16.
M
31.10.2024 12:53:26
0
4
И като не си миеш косата ще миришеш на мърша и на лой
15.
Петко
31.10.2024 10:45:10
2
10
Голямо "разкритие",няма що!Досега не знаехме кога да се къпем и да си мием косата! c3o
14.
,Теляк
31.10.2024 00:02:03
2
6
Язе ходим на баня в батко... той ходи на две-три години веднъж и мен ме взема сегиз тогиз...
13.
До 6
30.10.2024 22:41:07
5
3
ми марш в ЯмбУл Сливен или странджата. Там не е застроено има въздух за дишане няма заводи. Кво правиш тука? Продавай коптора и купувай къща с двор
12.
ставри
30.10.2024 15:22:34
4
16
къпя се 1 път на високосна година т.е. само на 29 февруари
11.
Порно
30.10.2024 11:34:28
5
29
То доста хора се къпят в неделя, тогава и си сменят бельото. Надушват се без да си куче
10.
Мдаам
30.10.2024 10:20:13
8
26
Някои хора просто се къпем, а други трябва да се къпят.
9.
Свен
30.10.2024 10:09:56
1
32
Голямо откритие! Направо за Нобелова награда!
8.
Ванко
30.10.2024 09:53:22
1
20
Ние ката неделя като се изкъпем си Честитим учтиво банята!
7.
Бай кОр
30.10.2024 08:24:33
2
26
А бе то на тая скъпа вода,шампоани,душ- гелове,сапуни,ток ..... Обмислям вариант от догодина да се къпем през месец - два Хем ще излезе по-евтино,хем няма да вредим на косите си.
6.
Еее
29.10.2024 21:42:26
2
26
Ееееврика,
Абе Флагман , що не напишете нещо свястно,я се разходите до к-с Изгрев и вижте какво яко застрояване е започнало ,че то и там като във Възраждане,стана г@з до г@з,няма въздух за дишане,ами глупости "преписвате"... и тази градска управа ,до кога ще издава разрешителни за строежи. Толкова е мръсен и гъстонаселен Бургас,че няма и на къде.
5.
епикур
29.10.2024 20:57:26
7
26
веднъж на седмица е напълно нормално!
4.
Гууд
29.10.2024 20:38:19
6
36
А по колко пъти на ден да акаме?
3.
Ко-Ко-Коледа
29.10.2024 11:55:57
4
23
Всяка една Неделя
2.
Ром с новороден бебе
29.10.2024 07:07:12
5
38
Тъс година 1 път
Догодина по рядко
1.
ЯИН
29.10.2024 05:46:42
7
41
Нямам думи!Страхотно"разкритие"!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Зашлеви ли шамар на Асен Василев? Алчни и некадърни прогониха Лена, написа Мирослав Иванов Зашлеви ли шамар на Асен Василев? Алчни и некадърни прогониха Лена, написа Мирослав Иванов Антония Петрова се похвали с гривни за 150 000 € Антония Петрова се похвали с гривни за 150 000 € Батинкова редовно публикува кадри от ежедневието си ЧСИ продава брутално потрошено BMW от смъртоносна катастрофа до Пловдив ЧСИ продава брутално потрошено BMW от смъртоносна катастрофа до Пловдив 713 € е търсената цена, като по колата има толкова сериозни щети, че едва ли някой ще се ангажира да купува въпросното возило Рецептата за тази пилешка супа ще ви изненада - лекува ударно грипа Рецептата за тази пилешка супа ще ви изненада - лекува ударно грипа Начинът, по който се храним, влияе пряко на това как тялото ни се защитава срещу вируси и настинки Тези три зодии трябва да вземат голямо решение, за да променят живота си Тези три зодии трябва да вземат голямо решение, за да променят живота си Това са Козирог, Дева и Водолей С петиция бургазлии искат паркинг на този парцел в ж.к.“Възраждане“. Възможно ли е? С петиция бургазлии искат паркинг на този парцел в ж.к.“Възраждане“. Възможно ли е? Идеята е добра, но няма как да се реализира. Има обаче едно друго прагматично решение за тази градска зона Станишев: Касапница на конгреса ще отслаби БСП Станишев: Касапница на конгреса ще отслаби БСП Ситуацията е притеснителна за бъдещето на БСП, смята бившият лидер Шофьорите изпревариха лекари и учители по заплати Шофьорите изпревариха лекари и учители по заплати В електронната трудова борса се търсят работници с оферти за над 2000 евро Опашката от тирове на Капитан Андреево надхвърли 15 километра Опашката от тирове на Капитан Андреево надхвърли 15 километра Над 3000 камиона са преминали през пункта за последните 24 часа при силно натоварен трафик към Турция Арестуваха Геро Арестуваха Геро Заедно с него е задържан и Георги Божинов, 33-годишен рецидивист, с предишни присъди, свързани с наркотици
Сноубордистка пострада при Седемте рилски езера Сноубордистка пострада при Седемте рилски езера Вдигнаха хеликоптер, за да я спасят Музикалното училище и Държавната опера в Бургас ще си сътрудничат Музикалното училище и Държавната опера в Бургас ще си сътрудничат Партньорството предвижда участие на възпитаници на НУМСИ в репетиции, сценични изяви и извънкласни форми на обучение в Операта, както и пряк обмен на опит с утвърдени музиканти, певци, диригенти и творчески екипи В 18 щата е обявено извънредно положение В 18 щата е обявено извънредно положение Заради зимната буря в САЩ остави 250 000 домакинства без ток Нови разкрития за смъртоносно простреляния в Минеаполис - Алекс Прети Нови разкрития за смъртоносно простреляния в Минеаполис - Алекс Прети Засилва се обществения натиск за независимо разследване и по-задълбочена проверка на действията на служителите Случаи на вируса Нипах, край Колката довежда до 75% смъртност в Индия Случаи на вируса Нипах, край Колката довежда до 75% смъртност в Индия Местните власти са в режим на спешен контрол, като до момента няма лечение или ваксина Време е за смислена политика за общинските жилища Време е за смислена политика за общинските жилища Можем да помогнем на десет пъти повече хора с много по-висока ефективност Рязко нарасна състоянието на Илън Мъск за един ден Рязко нарасна състоянието на Илън Мъск за един ден Богатството на бизнес магната премина 788 млрд. долара след ръст на акциите на Tesla Ето кои ще се борят за Oскарите през тази година Ето кои ще се борят за Oскарите през тази година „Грешници“  счупи рекорда за най-много 16 номинации, получени някога от един филм Европейската комисия удължава замразяването на ответните търговски мерки срещу САЩ Европейската комисия удължава замразяването на ответните търговски мерки срещу САЩ Брюксел запазва пакета от мита за стоки за 93 млрд. евро в режим на пауза до лятото на 2026 г. след оттегляне на американската тарифна заплаха Неутралният цвят на 2026 година, символизира баланс, нежност и позволение да се „изключим“ Неутралният цвят на 2026 година, символизира баланс, нежност и позволение да се „изключим“ Cloud Dancer на Pantone идва като отговор на умората от шума, политическите разногласия и ускореното време, в което живеем
Антон КУТЕВ, депутат от БСП Антон КУТЕВ, депутат от БСП Лявото няма общо с Русия Виц на деня Виц на деня Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба. Виц на деня Виц на деня При доктора.
- Гледам с жена ти сте една кръвна група!
- Ами нормално, докторе, щом вече 20 години ми пие кръвчицата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хората те уважават толкова много, колкото полза имат от теб.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори