Шахматна магия в Камено, шампион награди кмета
Откритият урок е част от националното шахматно турне "Асеневци", което е най-мащабното спортно събитие, организирано някога у нас
Десетки деца от СУ „Христо Ботев“ – Камено и ДГ „Слънце“ – Камено участваха в открит урок по шахмат. Събитието се състоя на площада, пред сградата на общинската администрация и бе част от националното шахматно турне "Асеневци". Мероприятието се проведе под патронажа на кмета на общината – Жельо Вардунски, както и със съдействието на МКБППМН.
Децата се обучаваха в шахматни тактики, бързина на мислене, концентрация и креативност при намирането на правилните ходове. Многократният шампион на България Даян Нинов им разказа легендата за възникването на играта и ги запознаха с правилата. Предвидени бяха и отборни игри, които поставиха на изпитание бързината, концентрацията, креативността на състезателите, както и индивидуални съревнования с въпроси. Всички деца се потопиха в магията на най-древната игра и най- интелектуалния спорт и получиха много награди, и ваучери за безплатен четиримесечен онлайн курс по шахмат с професионални треньори.
Националното шахматно турне е най-мащабното шахматно събитие, организирано някога в България. Има за цел да представи колко полезен и интересен може да бъде шахматът в развитието на подрастващите. Шахматът обединява в себе си спорт, култура, наука и изкуство и това го прави уникален, възпитава много добродетели и ни учи да мислим преди да действаме.
Даян Нинов- директор на турнето, треньор към световната федерация по шахмат FIDE, основател на една от най- успешните школи по шахмат в България, организатор и съдия по шахмат, връчи почетно отличие на кмета на Община Камено за цялостно развитие и популяризиране на шахмата в България.
Най-добрите аматьори в България се събират в Бургас за ERA Black Sea Open
Хеликоптер евакуира жена с 65% изгаряния, след като колата ѝ пламна на бензиностанция
Мъжете, които не ви уважават, правят тези неща
Валери Божинов се връща във Флоренция за вековния юбилей на Фиорентина
Димитър Николов: Преди три години тук беше блато, а днес - 600 дка модерна индустриална зона
На 28 август идва почти Кървава Луна, от България ще видим само началото
Скопие праща нов посланик у нас
Жегата остава: До 36 градуса в сряда, на места ще превали
Бургас събира експерти и иноватори в образованието на XVII Научно-практически форум
Хакаинде Хичилема спечели втори президентски мандат в Замбия
Тръмп нарече Ормузкия проток нова американска територия и показа карта
