Диетологът д-р Георева предупреждава: Затлъстяването е защитата на тялото срещу токсините
Специалистката ще преглежда в ДКЦ „Бургасмед” на 3 ноември, неделя
Трупането на мазнини в областта на корема свидетелства за пресищане на тялото с токсини и е всъщност защитна реакция на организма срещу пагубното им действие, казва д-р Тихомира Георева, гастроентеролог и диетолог. Тя уточнява, че некрасивите паласки, подуването и дискомфорта се получават в резултат на храненето и влошената храносмилателна функция.
Сред лошите хранителни навици, водещи до това състояние, специалистката посочва късното хранене предимно с въглехидрати или в комбинация мазнини и въглехидрати, и безразборното съчетаване на храни.
Д-р Георева изтъква, че диетата с ниско съдържание на ферментиращи олигозахариди, дизахариди, монозахариди и полиоли може да подобри състоянието в случай на подуване, газове и излишни тлъстини в коремната област. С помощта на тази нискомазнинна, богата на фибри диета тялото спира да складира мазнини и започва да ги изгаря като гориво, като подхранва лигавицата и отново насища червата с полезни бактерии, т.е. подобрява чревното здраве. В същото време диетологът предупреждава, че не трябва да се злоупотребява с фибрите, тъй като ферментацията им води до газове и подуване.
Специалистката е разработила и програми за бърза детоксикация и очистване от натрупаните токсини и е автор на специални режими за справяне със затлъстяването и борба с метаболитния синдром, преддиабет, подагра, различните гастроинтестинални заболявания. Тези режими най-общо включват здравословна диета, физическа активност и поведенческа терапия.
На 3 ноември, неделя, от 10:50 часа, д-р Георева ще проведе платени гастроентерологични и диетологични прегледи в ДКЦ „Бургасмед”, с предварително записване на регистратурата на лечебното заведение или на телефони 0892 22 28 00 и 0892 22 25 25 или в секцията за „Бургасмед“ на https://superdoc.bg/lekar/
Фокус в нейната работа е борбата с наднорменото тегло и използването на храната като лекарство при редица заболявания в областта на гастроинтестиналния тракт. Тя е разработила диетичен режим, които кара метаболизмът да се „забърза“ и организмът се настройва да използва храната като енергия. Тази схема се състои от три фази, при които в рамките на 4 седмици се губят над 10 кг. Съчетавайки диета с правилна терапия, тя лекува успешно различни гастроентерологични заболявания, сред които подагра, панкреатит и колити.
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
