Диетологът д-р Георева предупреждава: Затлъстяването е защитата на тялото срещу токсините
Специалистката ще преглежда в ДКЦ „Бургасмед” на 3 ноември, неделя
Трупането на мазнини в областта на корема свидетелства за пресищане на тялото с токсини и е всъщност защитна реакция на организма срещу пагубното им действие, казва д-р Тихомира Георева, гастроентеролог и диетолог. Тя уточнява, че некрасивите паласки, подуването и дискомфорта се получават в резултат на храненето и влошената храносмилателна функция.
Сред лошите хранителни навици, водещи до това състояние, специалистката посочва късното хранене предимно с въглехидрати или в комбинация мазнини и въглехидрати, и безразборното съчетаване на храни.
Д-р Георева изтъква, че диетата с ниско съдържание на ферментиращи олигозахариди, дизахариди, монозахариди и полиоли може да подобри състоянието в случай на подуване, газове и излишни тлъстини в коремната област. С помощта на тази нискомазнинна, богата на фибри диета тялото спира да складира мазнини и започва да ги изгаря като гориво, като подхранва лигавицата и отново насища червата с полезни бактерии, т.е. подобрява чревното здраве. В същото време диетологът предупреждава, че не трябва да се злоупотребява с фибрите, тъй като ферментацията им води до газове и подуване.
Специалистката е разработила и програми за бърза детоксикация и очистване от натрупаните токсини и е автор на специални режими за справяне със затлъстяването и борба с метаболитния синдром, преддиабет, подагра, различните гастроинтестинални заболявания. Тези режими най-общо включват здравословна диета, физическа активност и поведенческа терапия.
На 3 ноември, неделя, от 10:50 часа, д-р Георева ще проведе платени гастроентерологични и диетологични прегледи в ДКЦ „Бургасмед”, с предварително записване на регистратурата на лечебното заведение или на телефони 0892 22 28 00 и 0892 22 25 25 или в секцията за „Бургасмед“ на https://superdoc.bg/lekar/
Фокус в нейната работа е борбата с наднорменото тегло и използването на храната като лекарство при редица заболявания в областта на гастроинтестиналния тракт. Тя е разработила диетичен режим, които кара метаболизмът да се „забърза“ и организмът се настройва да използва храната като енергия. Тази схема се състои от три фази, при които в рамките на 4 седмици се губят над 10 кг. Съчетавайки диета с правилна терапия, тя лекува успешно различни гастроентерологични заболявания, сред които подагра, панкреатит и колити.
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
