Футболен турнир за пети път помага на най-малките бебета в Бургас
Благотворителната инициатива събра средства за покупка на 4 перфузора и 2 неонатални пулсоксиметра
За пети път благотворителен футболен турнир помага на най-малките пациенти на УМБАЛ Бургас. Традиционната инициатива "Заедно за децата на Бургас" - футболен турнир на малки вратички, се проведе на 31 август т.г. с цел – покупка на апаратура за Отделението по неонатология на УМБАЛ Бургас. Пациенти на отделението са новородените – както здрави деца, така и недоносени и родени преждевременно. Тук се грижат и лекуват деца, родени едва 500-600 грама.
Благотворителната инициатива събра средства за покупка на 4 перфузора и 2 неонатални пулсоксиметра.
Перфузорите служат за прецизно подаване на медикаменти, а пулсоксиметрите измерват жизнените показатели на бебетата, настанени в кувьози. Апаратурата вече е предадена на началника на отделението д-р Стилияна Томова, която отправи своите благодарности към дарителите – участници в турнира.
"Пета поредна година тази инициатива подпомага нашата дейност. От името на целия ни екип благодаря за доверието и не само за материалната, а и за моралната ви подкрепа", сподели д-р Томова. Организатори на турнира „Заедно за децата на Бургас“ са Боян Дяков и Явор Жеков, с подкрепата на Спортен център "Диалог 359 Арена", Автокъща "DYAKOV", Therma Numera SPA & Wellness, Езиков център "Words“ и Община Бургас.
Правителството оттегли номинациите за европейски прокурор, ще има нов подбор
Отиде си видна световна личност
ВКП се самосезира заради кадри със заплахи на зам.-шефката на Военно-окръжна прокуратура (ВИДЕО)
През първите дни на април НАП провери близо 150 хранителни магазина, пекарни и месарници
Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран
31 кандидат-депутати са с досиета от бившата ДС
Франция изтегли златните си резерви от САЩ, спечели 13 млрд. евро
Скандал в хотел: Мъж посегна на 10-годишния си син
Калушев и приятелите му имали 60 банкови сметки в испанската банка „Сантандер“
Доходът на домакинствата ще определя кои са енергийно бедни и кои са „уязвими клиенти“
Без синя и зелена зона в София на великденските празници
