Изключителен интерес у бургаските студенти предизвика “Един академичен час” с д-р Милен Врабевски
Събитието не само предостави ценни знания на студентите, но и вдъхнови много от тях да се ангажират активно в бъдещите образователни инициативи
На 23 октомври 2024 г. Университет “Проф. д-р Асен Златаров” посрещна д-р Милен Врабевски в рамките на инициативата “Един академичен час”. Събитието, организирано от Департамента за квалификация и професионално развитие на педагогическите специалисти и Студентския съвет, привлече около 200 студенти, като над 50 от тях останаха правостоящи.
Темата на лекцията “Активни в настоящето - Успешният модел на Образователен комплекс ‘Цар Симеон Велики’” предизвика нестихващ интерес сред присъстващите. Д-р Врабевски, известен като предприемач, бизнесмен и меценат, сподели опита си в образованието и как иновациите могат да променят учебната среда.
Д-р Врабевски е дългогодишен изпълнителен директор на “Comac Medical”, която е лидер в научноизследователската дейност в Югоизточна Европа.
По време на събитието ректорът проф. Христо Бозов и доц. Красимира Димитрова, директор на Департамента, приветстваха студентите и подчертаха важността на подобни инициативи. Студентите активно задаваха въпроси, демонстрирайки любопитството си към темите, които д-р Врабевски обсъждаше.
В допълнение, д-р Врабевски покани студентите да почерпят опит в Образователния комплекс “Цар Симеон Велики”, за да видят на практика как се реализират иновации в образованието.
В знак на признание за участието си в инициативата, д-р Врабевски получи грамота и плакет с приз "Будител". Неговият принос в образованието и културата, както и многобройните му награди, включително “Гражданската награда” на Европейския парламент и наградата “Будител на годината”, показват значимостта на неговата работа.
Събитието “Един академичен час” не само предостави ценни знания на студентите, но и вдъхнови много от тях да се ангажират активно в бъдещите образователни инициативи. Д-р Врабевски остави незабравимо впечатление, като подчерта важността на активното участие в обществото и значението на образованието за бъдещето.
Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват
Градът на края на света, където е забранено да се умира
Забиха отвертка в главата на 25-годишен, лекарите отстраниха половината му череп
Зеленски: Путин вкарва още 30 000 севернокорейски войници във войната
Руснаците отстъпиха Свети Влас на украинци, поляци и румънци, цените минаха 2000 евро
Почивката по морето поскъпна с до 70%, ол инклузив вече е 70 евро на човек
Бургас „преля“ в слънчевата неделя: Хиляди изпълниха Главната и Морската градина (СНИМКИ)
Нормално ли е това: Баща извади права лопата на плажа в Ахтопол
След Евровизия хонорарът на Дара скочил - от 15 хил. лева на 42 хил. евро
Тръмп към Европа: Имате късмет, че съм ви приятел
За три зодии новата седмица ще бъде най-щастливата в годината
НОИ сезира прокуратурата за съмнителни 77 "френски безработни"
