Полина Паунова за купуването на гласове: Някакви хора са потопени под вода и дишат със сламки като славяните
Това е вирус, но МВР се опитва да го лекува само с чай и витамин, каза пък Илхан Андай
Чудя се на това общество как може да не му прави впечатление, че някакви хора са потопени дълбоко под вода и дишат със сламки като славяните едно време, дават мехурчета и след това нищо не следва от пълното потапяне. Така журналистката Полина Паунова коментира в „Тази сутрин“ по бТВ купуването на гласове, което пък колегата й Илхан Андай нарече вирус, който МВР се опитвал да лекува само с чай и витамин.
„Има някакви списъци, пишем дописки и ги свързваме с тях, но няма нищо. МВР иска допълнително информация. Прокуратурата нищо не казва, а междувременно Борислав Сарафов е номиниран за главен прокурор. Всичко е ясно“, отсече Паунова.
„Статистиката винаги служи за това да удави някаква конкретна информация. Може да се замерваме с числа, но е очевидно, че купуване на гласове има. Не вярваме на тези институции, които трябва да ги разследват, защото казват „дайте ни още информация“...
Този, който е посочен за купувач във Враца - Пръча, е женен от септември за водачка на партийна листа. В Пловдив са посочени как ще действат по квартали според списъка на „БГ елфите“. Двама са сочените за купувачи в Столипиново. Единият е кучкаря, а другият - „ходжата“. Неудобно ми е да говоря с прякори рано сутрин“, сподели тя.
„На изборите, когато Бойко Рашков бе служебен министър, са предупреждавани за купуване на гласове. Не е сложно да се провери. Трябва да се говори с източници и да се чукне в Гугъл, което прави работата още по-непоносима, защото има мълчание. Законен повод за образуване на досъдебно производство според НПК е журналистически материал. Ако на прокурорите им е сложно да четат, може да гледат бТВ и да се самосезират“, призова журналистката.
Водещият Златимир Йочев пък отбеляза, че самият вътрешен министър разкри, че има сигнали за това, че цената на гласа е достигнала 500 лева.
„До 150 лева стига цената, а тези избори ще си преминат с прякорите като иновация, но това, което искаме да видим след вота, е за около 1000 секции от общо около 12 000, тъй като са от т.нар. рискови. Ще видим там какво е купено и ще сравним“, заяви Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията.
„Идеята със списъка е с предизборна цел, а не да се задържат определени хора и да започнат някакви процеси, защото на всички тези изминали избори показаха, че има купуване на гласове, че МВР работи със сърце и душа и колкото законът позволява. На предишен вот един известен търговец на гласове го задържаха, изборите минаха и той осъди държавата за 20 000 лева. Системата е измислена перфектно“, каза още Илхан Андай.
Яхта за 500 млн. долара, свързана с най-богатия човек в Русия, премина през Ормузкия проток
Меркел похарчила 65 000 евро за гримьор и фризьор
Гала отвърна ударно на слуховете: Пак ме хвърлиха зад борда
Тръмп поиска уволнението на американския водещ Джими Кимъл заради шега към Мелания Тръмп
5-годишно момиченце изчезна през нощта в Рупите, откриха го на гробищата
Цената на паяка, синята зона и скобите остава непроменена в Бургас
Мъж загина след скок от седмия етаж във Варна, полицията разследва трагедията
България стана ключов играч в производството на части за хладилници в Европа
2605 евро е средната заплата в Кипър, ръстът на доходите изпреварва инфлацията
Кременлиев, Камбуров и Божинов се включват в "Мача на Надеждата" в Бургас
Остават броени дни до третото издание на "Солисими" - уникален проект за България
Опитайте Заалук - мароканска салата с патладжани

В прайм тайма на сутрешният блок, поканила представители на Прокопиев и на Пеевски да говорят за честността на изборите.
Ама, че лицемерие на квадрат !
Пеевски и Борисов ще се борят с мафията.
СМЯХ !
И нещата които говориш са вярни, жена-мечта отвсякъде :*