Зловеща картина с кървавата диря след отломките от самолета край "Граф Игнатиево“
Това, което се случи, стана за 7 секунди, но разследването ще продължи дълго, за да се разбере причината за катастрофата, каза полк. Елин Алексов
Картината след катастрофата със самолета край "Граф Игнатиево“ беше зловеща. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ ръководителят на Военно-апелативната прокуратура полк. Елин Алексов.
„Бях на място незабавно след падането на самолета. Виждаше се как се е разрушавал, плъзгайки се по земята и накрая на тази огромна следа от разпилени парчета се намираха телата на двамата пилоти“, добави той.
Все още няма категорично заключение за причината за авиокатастрофата в "Граф Игнатиево“, при която загинаха двама военни пилоти. Предстоят експертизи и разпити, коментира Алексов.
„Това, което се случи, стана за седем секунди, но разследването ще продължи дълго, за да може да се разбере обективно каква е причината за катастрофата - ако има човешко действие или бездействие, чие е и има ли възможност да се носи наказателна отговорност. Анализ на комуникацията ще бъде направен, включително и на страничните шумове, ако е възможно, за да се разбере обективно какво се е случило. Никой не знае какво се е случило в съзнанието на тези две момчета, които са много добри професионалисти, в последните секунди от живота им“, добави той.
След като водещият Златимир Йочев попита дали е имало записи на разговорите в тези критични седем секунди, Алексов каза, че всичко, което е можело да бъде направено, е направено и ще бъде приобщено към досъдебното производство.
Не е лесно, но ще намерим добри и безпристрастни специалисти, които ще изготвят експертизата, за да се стъпи върху нея за заключението на прокурора,
“Много е рано да се говори за причините за катастрофата. Резултатите от разследването на Военна полиция ще бъдат предоставени. Мисля, че вече пътуват със специалните куриери, защото са с гриф и ще бъдат приобщени към наказателното производство за катастрофата в Военно-окръжна прокуратура – Пловдив. Те ще служат за база при изграждане на версия, но е твърде рано да се говори за заключения, под които да се подпише наблюдаващия прокурор“, заяви полковникът.
Независимо от силното обществено очакване бързо да се разбере истината, ще си свършим работата за толкова време, колкото време е нужно, за да го направим перфектно, добави той.
След като водещата Мария Цънцарова го пита дали разследва това, че началникът на „Военна полиция“ е получил заплаха за убийство, полковникът отговори, че на някого не са издържали нервите, но се надява да е нещо несериозно. Разчитам на оперативните служби да си свършат работата, сподели той.
Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове
Внимание! Висока опасност дебне в планините
Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси?
Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение
Последният майстор на файтони си отиде на 95 г.
Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата
Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия
Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство
Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство
Показаха наследника на Тато
Вълшебно езеро в пещeрата Леденика сбъдва желания
Концертът на Галена срина рейтинга на Би Ти Ви

Стари бангии на по 60 години и никакъв летателен опит.