×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Един загинал и девет ранени при катастрофа на българска кола с мигранти в Хърватия
  • Американски военни конвои ще преминат през България на път към учение в Румъния
  • От днес влиза в сила Пактът за миграцията и убежището в ЕС
  • Цените на петрола достигнаха най-ниското си ниво от два месеца насам
  • Порой заля международния път между Русе и Букурещ
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Георги Базотев - отличен спортист, екипен играч с опит и успешен лидер, устремен към 51-ото НС


Георги Базотев - отличен спортист, екипен играч с опит и успешен лидер, устремен към 51-ото НС
Той смята, че чрез "БСП - Обединена Левица" в НС може да бъде полезен в теми като здравеопазването и възпитанието и образованието, както и по въпросите, касаещи армията. И всички те трябва да бъдат в синхрон
15 Октомври 2024, Вторник, 18:57 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки: Авторът

През 2011 г. Георги Базотев е за първи и единствен път кандидат за общински съветник от листата на БСП за Бургас, но сега смята, че е назряло времето за обединение

Отличен спортист, екипен играч, успешен лидер, който много лесно всеки може да последва, без много да мисли. Меценат. Георги Базотев е известен бизнесмен в Бургас, който повечето от нас познават и със страстта му към конния спорт. Неговата по-малко позната на обществеността страна е любовта му към авиацията. 
Георги Базотев е роден в Бургас, на 62 г. е. Завършил е СУ „Иван Вазов“ и Математическата гимназия в Бургас, след което се записва в единственото по това време Авиационно училище в Долна Митрополия. След като минават 5 години от службата му като военен техник на самолет и старши на авиационно звено, взема трудното решение да напусне армията. „Тогава прецених, че армията няма да има голяма роля в България и си тръгнах. Отворих първата частна аптека в страната – на 13 септември 1991 г.“,  спомня си Базотев. През 1993 г. е поканен да стане част от обединението на всички фирми в Бургас за поставяне на алуминиева и пластмасова дограма. Така се създава фирма „Бургоспласт“, която просъществува успешно дълго време. През 1998 г. по време на кризата се връща към фармацевтичния бизнес и обединява три съществуващи търговеца – от Шумен, Пловдив и Бургас, във фирма „Фаркол“. 

Неговата по-малко позната на обществеността страна е любовта му към авиацията


За него спортът е част от образованието и възпитанието на човек. Занимавал се е с редица дисциплини и винаги е постигал добри резултати. Има призови места на републикански първенства по лека атлетика от Спортното училище в Бургас. След това се увлича по бойните изкуства. Следват подводните спортове. „С мои приятели си направихме акваланги и до 90-а година изучихме добре нашето Черноморие, което за мен е изключително красиво, има живот, има цветове. А например, Барселона колкото е красива отгоре, ако се гмурнеш, там е точно обратното“, казва Базотев. 
След това започва да се занимава със сърф, но дъщеря му увлича по конния спорт и тогава осъзнава, че това е най-възпитателната дисциплина. "Това е единственият спорт, в който партньор е животно. Чрез него човекът се научава да се съобразява с реакциите на друго живо същество без думи. Защото автомобила както го натиснеш, така върви, докато тук дори един и същи метод да използваш, реакцията на животното може да е различна. Това да можеш да управляваш друго живо същество без бурни реакции, е полезен стереотип, който е необходим навсякъде", смята Георги Базотев. 
Напоследък той се е отдал изцяло на тази дейност в Бургас, но признава, че е много трудно. От 15 години се занимава с конния спорт, през 2007 г. създава ККС „Кан Крум“, откъдето след това произлизат редица шампиони. Горд е, че клубът се развива дотолкова, че тук тренират деца от градове като Варна. Преди 3 години състезателката на ККС „Кан Крум“ Аврора Чернева печели Купа България, където всички се състезават на равни начала. 
През 2011 г. Георги Базотев е за първи и единствен път кандидат за общински съветник от листата на БСП за Бургас. 

На една от последните срещи на Летище - Равнец


За настоящите избори коалиция "БСП - Обединена Левица" го канят да участва, а той решава, че е назряло време да приеме. "Човек е оцелял, защото се е събирал на групи и е правел обединения. Тогава човек е силен, ако е сам, става лек като перушинка. Затова винаги съм се стремял към обединение и в бизнеса, и в политиката. За мен правилният път е това. Човек не е само това, което е под балтона или в двора му. Ние зависим много от това, което е извън оградата. И можем да го оправим, ако си спомним какво е да живееш в общество", казва Базотев. 
Той смята, че в Народното събрание може да бъде полезен в теми като здравеопазването и възпитанието и образованието, както и по въпросите, касаещи армията. И всички те трябва да бъдат в синхрон помежду си. 
Хората по време на срещите в момента искат от нас надежда, казва Базотев. 

Младите кандидати според него обаче имат категорична, но неясна визия за бъдещето. Искат да стане по-добре, но не отговарят на въпроса КАК, казва един от успелите мъже в Бургас. 
"С тази кандидатура ще се опитам по още един начин да помогна България и Бургас да се развиват по-добре. Всичките ми опити са били в тази посока", добавя Георги Базотев. 
Той вижда децата си да останат да работят и живеят и да създадат семейство в България. Има три дъщери, една от които работела в Брюксел, но в крайна сметка решава и се прибира в България. Сигурно има много успешни българи по света, но колко са щастливи, пита риторично кандидатът за народен представител Георги Базотев. 

За да подкрепите Георги Базотев, на 27 октомври гласувайте с преференция 13 и бюлетина 28 - "БСП - Обединена Левица". 


 


В категории: ИЗБОРИ 27.10.2024 г.


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Флагман.БГ Как да се справим с хроничното безсъние Как да се справим с хроничното безсъние 13/06/2026, Събота 21:00 4
Тервел ИЛИЕВ Храни за пречистване на черния дроб Храни за пречистване на черния дроб 13/06/2026, Събота 20:29 0
Тервел ИЛИЕВ Никола Цолов кара България да мечтае Никола Цолов кара България да мечтае 13/06/2026, Събота 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ "Нефтохимик" с много важно попълнение "Нефтохимик" с много важно попълнение 13/06/2026, Събота 18:14 0
Тервел ИЛИЕВ Черноморец с голям трансфер Черноморец с голям трансфер 13/06/2026, Събота 17:30 1
Георги РУСЧЕВ Горивата в България поевтиняват Горивата в България поевтиняват 13/06/2026, Събота 17:00 0
България Всички новини
"Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" При едната инициатива наивните даряват и част от средствата изчезват безследно, а при другата – ценностите се превръщат в национален спорт веднъж в годината София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Двамата водачи са откарани по спешност в болница, ранени са тежко В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) Турнирът е благотворителен, 30% от всички събрани такси ще бъдат дарени за успешния старт в професионален и личен план на млади хора от областта Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Патриарх Даниил повежда едното Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Организаторите призоваха последователите си във Фейсбук, ако я искат на сцената, да я тагнат, но все още не са обявили официално дали ще пее утре „Бангаранга“ Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Униформени спряха стотици коли, за да спасят обитателите на „Пода“ от сигурна смърт под гумите на туристите Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта „Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта Сцената на Държавна опера – Бургас ще се превърне във вълшебна гора, в която всичко е възможно – дърветата шепнат, курабийките танцуват, а доброто намира пътя към дома Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас С много въображение, талант и хиляди тонове пясък скулпторите ще вдъхнат живот на темата „Пясъчни герои от екрана“
София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата" Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Русия гори, искаме да гори още повече: Украйна поиска спешни 20 милиарда долара от Запада Киев постави ултиматум пред съюзниците за огромни нови траншове, преди Москва да е прегрупирала силите си 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея 30 години затвор за бившия президент на Южна Корея Според прокуратурата операцията с безпилотните летателни апарати е била част от по-широк план на тогавашния държавен глава за консолидиране на властта чрез създаване на извънредна ситуация в отношенията с Пхенян
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори