×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Музиканти, политици и десетки фенове си вземат последно сбогом с Кирил Маричков


Музиканти, политици и десетки фенове си вземат последно сбогом с Кирил Маричков
Поклонението започна в 13 часа в църквата "Света София".
15 Октомври 2024, Вторник, 13:55 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR

"Рано беше", сподели Данчо Караджов от "Сигнал"

България се сбогува с една от най-емблематичните фигури в българската музика - Кирил Маричков. Поклонението започна в 13 часа в църквата "Света София" в столицата.

Венци има от кмета на София Васил Терзиев, от Слави Трифонов и "Ку-Ку бенд", от Комисията по културата и медиите, от ПГ на ГЕРБ-СДС, от Българско национално радио, от Софийска филхармония, от министъра на вътрешните работи Атанас Илков, от Лили Иванова и много други. ТВ водещият Ники Кънчев донесе венец и от група "Тангра".

Сред присъстващите са актьорите Христо Мутафчиев, Катерина Евро и Марта Вачкова, певците и музикантите Валди Тотев, Дони и Момчил,  Данчо Караджов от Сигнал, Наско от БТР, поетът Александър Петров, Богдана Карадочева, Братя Аргирови, Йорданка Христова, Михаела Филева, Иван Лечев, Славчо Николов, Ерсин Мустафов, Стоян Янкулов-Стунджи и много други. Да се поклонят пред патрирарха на българския рок дойдоха още бившите премиери Иван Костов и Филип Димитров, както и бившият кмет на София Стефан Софиянски заедно с дъщеря си Ива. На поклонението дойдоха и много съвременни политици.

"Много пъти съм имал възможността да се срещам с г-н Маричков и в телевизионното студио, и извън него. Изказвам моите съболезнования към близките му и към всички, които чувствам неговата музика и неговите творби като част от себе си, защото за мен това определено е така", заяви общинският съветник от ГЕРБ-СДС Антон Хекимян по време на поклонението пред емблемата на българската рок музика".

"Семейството ми ме е възпитало в любов към българската музика. Спомням си, че когато бях дете, помолих сестра ми да ме заведе на концерт на "Щурците". Всеки път, когато слушам песен на "Щурците" и Кирил Маричков, се вълнувам, душата ми се вълнува“, добави той.

"Рано беше", сподели при пристигането си в храма колегата му от сцената и вокал на друга емблематична за родната рок група – Данчо Караджов от "Сигнал".

"Кирил Маричков остави голямо богатство", добави Атанас Пенев – вокалистът на Б.Т.Р., продължавайки: "не само за българската музика, а за музиката въобще. Ще ни липсва!".

Трагичната загуба на рок легендата генерира спонтанни акции в негова памет.

В неделя пред НДК се събраха повече от 200 китаристи, които изсвириха едни от най-известните му песни - "Клетва", в негова чест. Хората оставяха свещи и цветя пред дома му, за да отдадат почит към артиста.
 




В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
8
Коментара
Емел МАХМУД Трагедия в планината Трагедия в планината 08/03/2026, Неделя 10:58 0
Димитър КИРЯКОВ Не питайте ChatGPT за медицински съвети! Не питайте ChatGPT за медицински съвети! 08/03/2026, Неделя 10:00 2
Емел МАХМУД 8 жени, които промениха света завинаги 8 жени, които промениха света завинаги 08/03/2026, Неделя 09:00 0
Михаил ДИМИТРОВ Денят на жената е: Честит празник, мили дами! Денят на жената е: Честит празник, мили дами! 08/03/2026, Неделя 07:44 0
8
Коментара по темата
8.
*********
16.10.2024 02:02:36
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
XX
15.10.2024 22:50:26
0
1
До 1

"Патриарх на Българския рок и на бунтът на творците срещу престъпния кумунистически режим" - мухаха... Ни патриарх, ни бунтар... След 10.11.1989та беше модерно и добро за кариерата да си бунтар. Още повече като изпълняваш партийно поръчение на Лукановия кръжец.
6.
ПУУУУУУУУ
15.10.2024 21:05:15
0
2
Ей всички СДСарски убийци се събрали там. А дано скоро го последват
5.
Бай сандьо
15.10.2024 18:53:32
3
3
Чак па толкова аре нема нужда кой знае кво станало добре си поживя червен патрон!
4.
3. Коджакафалията.
15.10.2024 16:05:41
2
5
Гледахме филма, и?
3.
Коджакафалията.
15.10.2024 15:40:44
2
4
Гледайте филма "Бандараците"и ще видите истината за тази рок легенда!!!
2.
Другото мнение
15.10.2024 15:27:24
18
13
Ей, не мирясахте!
Като толкова ви е ценен - погребвайте си го, палете му свещи и пр. и пр.
Но, голяма част от българското общество не е фен на Киро Щуреца и не му пука за глупостите, които е сътворил. Още повече, че Киро е УБИЕЦ! В нетрезво състояние уби с колата си човек и неговите дрОгерЕ го покриха. Затова спрете вече с лигавщините и уважавайте и другото мнение.
Без такива като Киро светът ще е малко по-добър!
1.
XX
15.10.2024 15:11:12
11
17
Светла му памет ! Патриарх на Българския рок и на бунтът на творците срещу престъпния кумунистически режим
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гранични полицаи подаряват рози на дамите, чакащи на пункта Гранични полицаи подаряват рози на дамите, чакащи на пункта Подобна организация е създадена на няколко гранични пункта Правописна грешка издаде „лекар“ с фалшива диплома в Лом Правописна грешка издаде „лекар“ с фалшива диплома в Лом 27-годишен мъж се опитал да започне работа в болницата в града с фалшив документ за магистър по медицина Подозираше ли днес Бойко Борисов с кой лебед се снима в Бургаско (ВИДЕО) Подозираше ли днес Бойко Борисов с кой лебед се снима в Бургаско (ВИДЕО) Може би не е случайност, че Калистрати - "Красивият войн" на Приморско се доближи до лидера на ГЕРБ Как мисли поколението Gen Z: Бургазлия, учещ в елитен университет във Виена в откровен разговор за политиката Как мисли поколението Gen Z: Бургазлия, учещ в елитен университет във Виена в откровен разговор за политиката Нашата мечта е никой да не се срамува, че е българин, каза Никола Карагьозов във Ф Студио  Става опасно! Обединените арабски емирства обявиха: Намираме се в състояние на война Става опасно! Обединените арабски емирства обявиха: Намираме се в състояние на война Президентът Мохамед ибн Заид ал-Нахаян направи историческо изявление, което обръща тотално политиката на страната Колко струва една партия в България? Минимум 75 хил. евро и още нещо Колко струва една партия в България? Минимум 75 хил. евро и още нещо Мандатоносителите искат избираеми места в листите, както и процент от бъдещата субсидия Kaĸ зaтвapянeтo нa Opмyзĸия пpoлив (мoжe дa) влияe нa cвeтoвнитe дocтaвĸи нa пeтpoл и гaз Kaĸ зaтвapянeтo нa Opмyзĸия пpoлив (мoжe дa) влияe нa cвeтoвнитe дocтaвĸи нa пeтpoл и гaз . Ecĸaлиpaщият ĸoнфлиĸт в Близĸия Изтoĸ пpeнaчepтaвa ĸapтaтa нa мeждyнapoднaтa тъpгoвия Българин плати 475 евро за рози, вие бихте ли дали толкова за своята любима Българин плати 475 евро за рози, вие бихте ли дали толкова за своята любима Това е най-скъпата поръчка за цветя тази година, отчитат продавачите Двойки, които спират да правят това, се разделят Двойки, които спират да правят това, се разделят Експерти по взаимоотношения предупреждават, че малък ежедневен жест често определя дали една връзка ще оцелее Търговците се развихриха, бензинът и дизелът с ръст до 15 цента за литър Търговците се развихриха, бензинът и дизелът с ръст до 15 цента за литър Очаква се  до 5% увеличение
Тръмп шокира! Предлага да се използват ракети в борбата срещу наркокартелите Тръмп шокира! Предлага да се използват ракети в борбата срещу наркокартелите От септември Вашингтон предприе интензивна кампания на въздушни удари срещу лодки, за които твърди, че се използват за трафик на наркотици в Карибско море и в Тихия океан Мощен взрив разтърси американското посолство в Осло Мощен взрив разтърси американското посолство в Осло Експлозията отекна в комплекса на американската дипломатическа мисия в западната част на Осло около 1:00 ч. местно време 8 жени, които промениха света завинаги 8 жени, които промениха света завинаги Някои от тях са учени, други – артисти, изследователи или борци за права, но всички оставят следа, която вдъхновява поколения Серия от мощни експлозии порази петролна рафинерия в Иран (ВИДЕО) Серия от мощни експлозии порази петролна рафинерия в Иран (ВИДЕО) Системите за противовъздушна отбрана са били задействани над столицата Силни експлозии разтърсиха района около посолството на САЩ в Багдад Силни експлозии разтърсиха района около посолството на САЩ в Багдад Активирали са се системите за ПВО в близост Земетресение близо до България Земетресение близо до България Трусът е бил на дълбочина около 5 км Путин реагира след смъртта на Хаменей и призова за спиране на войната в Иран Путин реагира след смъртта на Хаменей и призова за спиране на войната в Иран Руският президент изрази съболезнования за жертвите и настоя за дипломатическо решение Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите Emirates спря всички полети до и от Дубай до второ нареждане 20% от британците са за включване във войната срещу Иран 20% от британците са за включване във войната срещу Иран Премиерът Киър Стармър обсъди военната и разузнавателната координация с престолонаследника Мохамед бин Салман САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел Оръжието ще бъде включено във войната
Олга Курносова, руски опозиционер Олга Курносова, руски опозиционер Ликвидацията на Путин е напълно изпълнима задача. Иран като репетиция за Русия? Виц на деня Виц на деня Чък Норис пита дете:
- На колко години си?
- На 11.
- Аз на твоите години бях на 12.
Виц на деня Виц на деня Любопитно!
Знаете ли, че думата "х*йня" има около 20 синонима! А всеки майстор знае поне 420 детайла с такова име...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българи показали на китайците как се прави шапка от вестник, а те на другия ден направили и обувки, и джапанки...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори