Лоша новина за всички шофьори
Горивата поскъпват
Увеличение на цените на горивата у нас за последната седмица регистрира сайтът fuelo.net. При дизела увеличението е с 2 стотинки за седмица, като тенденцията е поскъпването да продължи. Така литър дизел се продава вече по 2,47 лева на бензиностанциите, като на различните обекти цената му варира в големи граници – от 2,19 лева за литър до 2,71 лева за литър. За последните 3 месеца дизелът е поевтинял с 20 стотинки, а спрямо година по-рано цената му е по-ниска с 42 стотинки.
Към повишение е и прогнозата за цената на най-масовия бензин А95, който за седмица е поскъпнал с 1 стотинки и вече гони 2,50 лева за литър на бензиностанциите. За последните 3 месеца цената на бензина е паднала с 18 стотинки, а спрямо година по-рано тя е с 34 стотинки по-ниска.
Нагоре е и цената на пропан-бутана, като прогнозата е поскъпването и при него да продължи. в момента литър върви средно по 1,20 лева. За последните 3 месеца той е поскъпнал с 4 стотинки. Цената му преди година е била същата, както сега, а пикът е бил в края на февруари – 1,28 лева за литър.
От началото на октомври ръст има и при цената на метана, като килограм струва средно по 2,08 лева на метан станциите. При него обаче прогнозата е за застой на цената.
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас

И дъските и цените
И жапанките
И накрая кепенците