ГДБОП арестува българин, член на международна престъпна група за убийства
Той е заподозрян в изнудване и незаконно притежание на оръжие на територията на Кралство Нидерландия
ГДБОП арестува 32-годишен български гражданин, член на международна организирана престъпна група за насилие, рекет, изнудване и убийства при специализирана полицейска операция в град София на 3 октомври 2024 г.
Той е заподозрян в изнудване и незаконно притежание на оръжие на територията на Кралство Нидерландия.
Акцията е реализирана в изпълнение на европейска заповед за арест, издадена от офис на прокуратурата на град Амстердам, под ръководството и надзора на Софийска градска прокуратура.
Мъжът е с наложена постоянна мярка „задържане под стража“. Властите на Нидерландия са изискали екстрадиция на арестувания български гражданин.
Операцията е проведена като част от международно разследване. В хода на проведените действия у нас въз основа на европейска заповед за разследване, са претърсени 3 адреса и 2 моторни превозни средства, свързани със задържания. На един от адресите, обитаван от него, е иззет преправен боен пистолет със заличени номера и заглушител, 2 пълнителя и 19 патрона за оръжието. Открити са и документи и записки, имащи отношение към разследването. Иззети са и два мобилни телефона.
На другите два адреса, собственост на свързано със задържаното лице, са открити още 7 огнестрелни оръжия (5 пистолета и 2 пушки), както и 1000 боеприпаса. Проверка на място е показала, че оръжията са законно притежавани, но не съхранявани по надлежния ред.
СОС остави в сила решението за придобиване на фигурите от Паметника на Съветската армия
Пеевски защити кмета си: Арестът му навръх Курбан байрам е подигравка с мюсюлманите
ВиК-Бургас взима мерки преди лятото, за да няма прекъсвания във водоснабдяването
Катастрофа затапи възлово кръстовище в Бургас (СНИМКА)
Агенция „Митници“ конфискува над 1000 куриерски пратки с наркотици, маскирани като лакомства за тийнейджъри
Мъж намушка с нож трима души в Швейцария
Демерджиев: Край Варна е направен опит в Република България да се създаде самостоятелна територия
Стани доброволец за „Мача на Надеждата“ в Бургас
Путин: Критиците на Русия не се справят добре
Николай Димитров: Осъвременяването на училищната инфраструктура е приоритет на Община Несебър
България може да стане хъб за обучение на кадри за туризма
Съдът отстрани кмета на Лом заради обвинението за купуване на гласове
