Крадците на гориво Манол и Кирил обещаха пред съда повече да не правят така
Защитниците им искат домашен арест, но са готови и за парична гаранция
Манол Димитров и Кирил Кирилов, които са обвинени, че са присвоили 300 литра пропан-бутан от цистерна за гориво в района на село Миролюбово, се извиниха за деяниетто си пред Районния съд в Бургас и обещаха, че никога повече няма да правят така.
В този момент съдия Пламена Събева гледа мярката им за неотклонение. "Съжалявам за това, което съм направил, не мога да си помисля да го повторя", каза смирено Манол Димитров.
Неговият партньор Кирил също се извини за постъпката си. "Осъзнавам какво съм направил. Съжалявам. За пръв и последен път ще е. Няма да се повтори", каза Кирил. 53-годишният мъж, който е родом от Ямбол, поиска домашен арест, за да гледа болното си дете и онкоболната си майка. В съдебната зала стана ясно, че Кирил е осъждан преди, през 2010 г. е излязъл от затвора. През последните 14 години е осъден още веднъж за шофиране без свидетелство за управление и е получил пробация. Според адвоката му, Кирил няма да извърши ново престъпление или да се укрие, тъй като имал родителски ангажименти.
Според защитника на Манол Димитров, източването на 300 литра пропан-бутан било маловажен случай, като стойността на нанесените щети е изчислена по пазарни цени на около 380 лв. Димитров можел да я възстанови. Той е неосъждан, също имал жена и две деца. Неговият адвокат също пледира пред съда да наложи по-лека мярка за неотклонение - домашен арест.
В 16:30 часа стана ясно, че Районният съд е наложил на Кирил мярка за неотклонение "домашен арест", а на Манол - "подписка".
Насоки за щастлив живот според вашата зодия
Сензация: НАСА попадна на задръстване в Космоса заради извънземни?
Риск от змии: Какво да направим при ухапване
Спагети с доматен сос и босилек: Класическа паста
Дара е футболен фен, ето за кой гранд вика
Насоки за щастлив живот според вашата зодия
18/05/2026, Понеделник 21:20
0
Хантавирус се появи до България
Ангела Меркел: Не подценявайте Путин
18/05/2026, Понеделник 20:30
2
Огромна трагедия: 12-годишно дете загина при катастрофа
Нанесен е огромен удар в Джирото
Съвети според зодията: Любов, кариера и здраве
Шакира спечели битка за 60 млн. долара
14-годишна родилка в тежко състояние е транспортирана с медицински хеликоптер до София

Вече няма да правим така...мрън...мрън...мрън.....егати....
Три години ефективно у пангото,при бай Ставри,да им дойде акъла в главата.....