×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Националната кампания на А1 IONLINE учи подрастващите на безопасно поведение в дигитална среда


11 Октомври 2024, Петък, 14:56 ч.
Автор: Флагман.Бг

Обученията се провеждат чрез специално подготвен образователен модул за Час на класа в училища в над 40 града в страната

Правилата за безопасно и отговорно сърфиране са представени в дигитална комикс новела с интригуващ сюжет

Участниците в кампанията могат да спечелят технологични награди и да станат част от героите в комикса

Дългогодишната програма на А1 за повишаване на уменията на децата и младежите за безопасно и отговорно поведение в мрежата стартира своето юбилейно 10-о издание в обновен увлекателен формат. Тази година тя е наречена IONLINE, а зад името стои идеята младите хора да бъдат себе си онлайн, като се придържат към насоките за безопасно сърфиране и отговорно поведение в мрежата.

Кампанията се развива в училищната мрежа в страната чрез специално разработен час на класа, както и онлайн на интерактивния сайт ionline.bg, където посетителите ще могат да проследят историята на Стефоник, който е изгубил себе си онлайн. Целта на инициативата е да помогне на младежите да научат и да си припомнят основните правила за безопасно сърфиране и отговорно поведение в интернет чрез полезни съвети, включени в специализирания модул в Часа на класа, и с помощта на практически примери и интерактивни материали под формата на комикс новела.

Официалният старт на кампанията беше даден в 97. СУ „Братя Миладинови“ в София. Кампанията превърна Часа на класа на 8А клас в 45-минутна дискусия за опасностите в дигитална среда и отговорното използване на интернет. Специален гост беше инфлуенсърът Chefo, който е в основата на комикс-новелата. Младежите споделиха личния си опит, свързан с различните поведения онлайн, и заедно със своя класен ръководител преминаха през 10-те правила за дигитална грамотност, дефинирани в IONLINE.

Илияна Захариева, директор „Корпоративни комуникации“ в А1, заяви: „Кампанията IONLINE е част от нашата дългогодишна мисия да правим технологиите по-достъпни и безопасни за всички. Щастлива съм, че тази година нашата кампания за отговорно поведение в интернет преминава на ново, още по-ангажиращо ниво, така че по интуитивен начин да повишим информираността на младите хора за това какво „се крие“ в интернет и как да използват възможностите на онлайн пространството безопасно. Онлайн пространството е неделима част от ежедневието на съвременните тийнейджъри и е важно на техния език да ги стимулираме към отговорно и предпазливо поведение.“

Кампанията достига до учениците чрез специален учебен час, посветен на безопасното поведение онлайн. Часът на класа се провежда в близо 40 града в страната, сред които Благоевград, Бургас, Варна, Видин, Плевен, Пловдив, София, Велико Търново, Враца, Стара Загора и други. Благодарение на разработения тематичен образователен модул и ангажираността на техните преподаватели, младите хора ще преминат през десетте правила за отговорно и безопасно поведение в интернет. Видео обучението, взаимодействието с учениците и проверката на наученото, включени в модула, ще помогнат за постигането на по-отговорно поведение в онлайн среда сред младежите. Извън училище всички младежи могат да проследят действията на героите в комикса IONLINE, чиято история ще се разгръща поетапно на сайта на кампанията, така че младите хора да могат да надграждат теоретичните знания с конкретни действия и примери от живота.

На ionline.bg всеки може да се запознае с историята на главния герой на комикса Стефоник и неговите познати, които не винаги използват виртуалната среда разумно, което води до неприятни последствия. Историята ще продължава да се развива динамично през цялата учебна година в рамките на уебсайта, където читателите ще могат да проследят как Стефоник търси себе си. Всеки регистрирал се във формата участник може да спечели технологични награди от А1, сред които iPhone 16 и геймърско оборудване. Победителите ще бъдат изтеглени на случаен принцип в началото на 2025 година. Регистриралите се в кампанията могат да спечелят и една от четирите специални награди – участие като герои в следващата глава на комикс новелата. Имената на избраните младежи за специалните награди ще бъдат поетапно обявявани в сайта на инициативата.

С кампанията IONLINE А1 помага за постигането на устойчиви промени на навиците на младежите в интернет пространството, като използва иновативни подходи и съвременни технологии. Тя е част от целенасочените усилия на компанията за повишаване на дигиталната грамотност и безопасността в интернет, част от цялостната ESG политика на А1. Компанията инвестира в различни програми и обучения, чрез които вече над десетилетие помага на децата, младежите и възрастните хора да получат нужните знания и умения за полезно и отговорно поведение в интернет среда и помага за създаването на по-сигурна и подкрепяща онлайн общност.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Димитър КИРЯКОВ 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 21/07/2026, Вторник 19:01 0
Тервел ИЛИЕВ Почина TikTok звезда Почина TikTok звезда 21/07/2026, Вторник 18:40 0
България Всички новини
Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен Военният министър за самолетите на САЩ в Безмер: Пряка заплаха няма, но терористичен акт не е изключен Последната дума има парламентът, а Атанас Запрянов коментира, че ако искаме да запазим стратегически отношения с Вашингтон, утре трябва да им се разреши разполагането на цистерните Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона Гражданите масово започнаха да споделят кадрите и да сезират институциите, настоявайки за светкавична идентификация и възможно най-строги санкции за извършителите Емел Махмуд пребори нощния мрак, адската жега, конкуренцията и рекорда си на 100 км на Трявна ултра Емел Махмуд пребори нощния мрак, адската жега, конкуренцията и рекорда си на 100 км на Трявна ултра Над 1100 атлети от 28 държави се изправиха срещу изпепеляващото слънце на Балкана Бюджет 2026 удря част от работещите бедни: Потят се цяла година, признават им половината трудов стаж Бюджет 2026 удря част от работещите бедни: Потят се цяла година, признават им половината трудов стаж Промяната ще намали и платения отпуск на хората с непълен работен ден Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти Спонтанно сформирани тимове превърнаха поляната в арена на футбол, волейбол, блиц шах и феърплей Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар Евростат отчита ръст от 61,3% за пет години, докато постоянните пасища у нас остават най-евтините в ЕС Пращат полицайка в Сливенския затвор за пренасяне на кокаин Пращат полицайка в Сливенския затвор за пренасяне на кокаин 34-годишната жена призна вината си и получи 2 години и 4 месеца лишаване от свобода след споразумение с прокуратурата Студен фронт удря на 22 юли: Оранжев код е обявен за Бургас Студен фронт удря на 22 юли: Оранжев код е обявен за Бургас НИМХ предупреждава за интензивни валежи, гръмотевици и градушки, най-сериозен е рискът в Източна и Югоизточна България Ченгене скеле завря: Местни искат Попчето да бъде изселен, заплашвал ги с пистолет (ВИДЕО) Ченгене скеле завря: Местни искат Попчето да бъде изселен, заплашвал ги с пистолет (ВИДЕО) Само опитах да се защитя, те искаха да ме нападнат, твърди той Сблъсък на аерограф и живопис: Откриват изложбата „Лятна жега“ на Мика Сав и Нина Русева в "Приморец" Сблъсък на аерограф и живопис: Откриват изложбата „Лятна жега“ на Мика Сав и Нина Русева в "Приморец" Експозицията на международния кураторски тандем Стефан Стоянов и Стефка Дончева се открива този четвъртък (23 юли) от 18:00 ч. с вход свободен
Световна звезда обяви Бургас за фаворит за Евровизия 2027 Световна звезда обяви Бургас за фаворит за Евровизия 2027 Нета анализира възможностите на двата финалиста в българската селекция, като изтъкна артистичната атмосфера и морския чар на Бургас Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан Глобалната въздушна циркулация губи своя ритъм, изпращайки милиони хора в зоната на рискови аномалии 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа 18-годишна звезда загина в тежка катастрофа Големият ѝ пробив на сцената на световното кино идва през 2021 година с ролята на малката Джия във филма „Годзила срещу Конг“ Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 Дронове дебнат плажовете в Гърция: Ракетите струват до 1000 евро, музиката - до 500 SUP без спасителна жилетка носи глоба от 250 евро, а замърсяването на морето вдига санкцията до 58 хил. евро Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Пазарът се охлади: Всеки втори имот се продава след отстъпка Купувачите договарят между 5 и 10% по-ниска цена, а готовите жилища изместват покупките на зелено Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Най-възрастната жена на Балканите отпразнува 111 години Ножа Паладия посрещна празника със семейството си в Трансилвания Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Том Круз на 64 разпали мрежата: Тайно подмладяване или желязна дисциплина? Външният вид на звездата събуди теории за Проекта Гилгамеш, но една снимка не доказва клетъчна регенерация Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Слънчев бряг изпревари Испания, Турция и Италия - №2 е за семейна почивка Само португалският Алгарве е по-изгоден, а Лансароте заема третата позиция в европейската класация Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара От 19 август поскъпва вносът на широк кръг канадски продукти - от вино и млечни стоки до цимент и стикове за хокей Първият ход на Анди Бърнам: Премахва ДДС върху тока на британците Първият ход на Анди Бърнам: Премахва ДДС върху тока на британците Нулевата ставка влиза в сила от 1 октомври и ще спести на средното домакинство около 45 паунда годишно
Жорж Ганчев Жорж Ганчев Какви 50 милиона, бе? Аз за толкова пари дори не ставам сутрин от леглото! Виц на деня Виц на деня Жена говори по телефона:
- Пратете ми добър електротехник, моля.
- Госпожо, всеки жив електротехник е добър.
Виц на деня Виц на деня - Котенце, къде си?
- Тук съм, скъпи.
- Не ти ма! Търся котката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Навън е такава жега, че като си отворя хладилника, комшиите ми чуват скърцането на вратата и идват на гости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори