Не си купувайте зехтин от Турция, установиха неразрешена боя в него
Огласява се списък на продукти с нередности в съдържанието
Неразрешена за хранителната промишленост боя е била установена в марка турски зехтин, съобщи турската частна телевизия СиЕнЕн-Тюрк, позовавайки се на списък на продукти, в чието съдържание са установени нередности, съставен след проверки на министерството на земеделието на Турция.
С цел да предотврати измамите с храни Министерството на земеделието и горите на Република Турция започна да публикува списък с храни, които представляват заплаха за общественото здраве. В най-новия публикуван списък е установено, че в единия от случаите продавано за зехтин растително масло съдържа боя, забранена за използване в храни.
Примеси са открити и в други продукти - в пилешки колбас е установено месо от глава, а в мащерка - чужди вещества.
С последната актуализация на списъка бяха включени много нови продукти и бяха обявени техните производители. Министерството на земеделието и горите изследва продуктите в своите лаборатории и идентифицира веществата в тях, за да осигури достъп до здравословна храна на гражданите, отбелязва телевизията.
Имитацията и фалшификацията са често срещани при продукти като месо, зехтин, мед и др., посочва телевизията.
(БТА)
Нелепа трагедия: 31-годишен загина, докато приятели опитвали да изтеглят джипа му
Българските грации с бронз на Световното първенство в Германия
Човешката небрежност подпалва България: 90% от пожарите тръгват заради хора
61 кражби по плажовете край Варна от юни, полицията предупреждава туристите
Дунав удари рекордно ниско ниво при Русе
Европа ускорява биотехнологиите: ЕС отваря по-бърз път за нови терапии до пациентите
Над 150 колоездачи поеха на 100-километров велотур през Родопите
Спират тировете по „Тракия“ и „Струма“ от 16 до 20 часа
Трагедия в Унгария: Полски автобус се преобърна, най-малко 12 души загинаха
Социалният министър бие тревога след неонацистката акция в Пловдив
7 сафрида за 7,10 евро и литър наливно вино за 28,50: Сметка от Пловдив разгневи клиентка
Агент под прикритие купил 500 г фентанил от наркобандата с лаборатория във „Факултета“
