Евакуираха 6400 жители и три болници заради обезвреждане на бомба в Кьолн
Предвижда се обезвреждането на бомбата от Втората световна война да приключи преди настъпването на нощта
Три болници в германския град Кьолн са евакуирани заради предстоящо обезвреждане на бомба от Втората световна война, предаде ДПА. Приблизително 6400 жители трябва да напуснат домовете си. Говорител на местните власти заяви, че в операцията по обезвреждане участват общо около 1300 души - от службата за обществен ред, полицаи, пожарникари, спасители и 800 доброволци.
Две от трите болници вече бяха евакуирани през последните два дни. Общо около 640 пациенти са били засегнати, като повечето от тях са били прехвърлени в други лечебни заведения, пише Нова тв. Пациентите от интензивното отделение на болницата в Мерхайм обаче бяха преместени в т. нар. безопасна зона, специално обезопасена в случай, че бомбата избухне при обезвреждането.
Предвижда се обезвреждането на бомбата да приключи преди настъпването на нощта. Бомбата тежи 1000 килограма и е намерена на мястото, където се планира да бъде построен нов здравен комплекс. Обезвреждането на бомби е често срещано в Кьолн, тъй като градът е бил един от най-тежко бомбардираните по време на Втората световна война.
Най-романтичната зодия в хороскопа
Как правилно да използваме климатика при прехода от студ към жега?
С този трик подът у дома ще блести с часове
Пица на фурна - лесно и вкусно
Коя зодия е най-опасна, когато се ядоса
Как да изчистим загорял тиган с домашни средства
Крем карамел - класическа рецепта
Тези симптоми може да издават сериозен здравословен проблем
Тайната на чистите прозорци без следи и петна
Пухкава баница със сирене - рецепта стъпка по стъпка
Георги Харизанов разкри схема преди изборите, групи за печени чушки стават политически
Димо Алексиев със сензационно назначение - става конкурент на "Игри на волята"?
