Лоша новина за наркоземеделеца Димо Минев
И Апелативният съд го остави в ареста
Димо Минев, който беше задържан за разкритата наркоферма в каменовското село Винарско, остава за постоянно в ареста. Това реши Апелативният съд в Бургас, след като обвинеямият обжалва мярката, определена от Окръжния съд и поиска да бъде пуснат под домашен арест, съобщава БНР. Като мотив за жалбата си посочи, че не той отглеждал канабисовите растения, открити при спецоперацията на ОДМВР-Бургас.
Общата стойност на откритото количество е над 7 млн.лева по цени на съдопроизводството. Домът, който обитава 61-годишният Димо Минев, е в обща съсобственост с още едно лице, което неговият защитник посочи като Антоний Лефтеров.
„Това лице е установено от МВР напълно. Според моя подзащитен, вечерта, когато са отишли да го задържат, Антоний е бил в сградата, но е успял да избяга. До този момент мислех, че се издирва. Между Минев и Антоний няма връзка, имотът е съсобствен като сгради и пристройки. Моят подзащитен живее в една от пристройките, а в цялата сграда, където е сушен конопът се разпорежда Антоний. Дворното място, където се е отглеждал конопът е на друго лице, а не на Антоний. Пристройката, в която е живял обвиняемият със своя, син е строена от тях. Тук може да се разсъждава за това, че Минев като съсобственик е можел да съобщи за това какво става там", каза адвокат Камен Кънев.
Ето го Димо Минев - земеделеца, отгледал 250 кг канабис във Винарско
Има вероятност синът на обвиняемия - 40-годишният Мирослав да е свързан с намерените наркотични вещества, както и другото лице, Антоний Лефтеров. Адв. Кънев посочи и че синът, който в момента е с диагноза шизофрения, в миналото е бил наркозависим, както и че е стрелял срещу баща си.
Босът на канабиса от с. Винарско Димо бил прострелян от сина си в момент на абстиненция
В сградата, в която беше задържан 61-годишният Минев са намерени около 250 килограма суха тревна маса, готова за разпространение. Продукцията е била сушена в две отделни помещения на къщата.
В съдебната зала днес обвиняемият сподели, че иска да бъде изменена мярката му за неотклонение - от задържане под стража в домашен арест. Освен че отхвърли вероятността той да е гледал дрогата, посочи, че години е работел като шофьор в Германия. Синът му е бил в психиатричната болница в Курило до януари. След това се е наложило да остане в България, за да го гледа. Съдът обаче не уважи искането му.
Проверяват скандалните твърдения на писателката Джийн Карол за Тръмп
Лавров се подигра с Кая Калас
Хрупкави пържени картофи: Тайната на майстор готвачите
Карлос Насар притесни спортна България
В Каталуния: Хулиан Алварес каза "ДА" на Барселона
Съдът с информация за скандалния случай с починалото момиче от Благоевград
28/05/2026, Четвъртък 19:45
3
Кои зодиакални знаци създават перфектна двойка
Зоя Калафатева: „СОЛиСиМи“ създава своеобразна съкровищница за съвременна българска музика, която да остане и след нас
Дара става "Почетен гражданин"
28/05/2026, Четвъртък 19:20
5
Секунди, които спасяват: Нов дефибрилатор е на разположение на Централната спирка в Бургас
Полиция в офисите на фирмата от "незаконния град" край Варна
28/05/2026, Четвъртък 18:59
2
Най-големият обрат в историята на Ролан Гарос е факт

Ще ви дам жокер , в България едно кило е 4000 лв ;) . Едва ли , ще го продава на 10ки