"Милтън" връхлита Флорида със скорост над 270 км/ч
Ураганът вече е на 708 километра е от бреговете на щата
"Милтън" вече е пета категория ураган по скалата на Сафир-Симпъсн. Скоростта на вятъра в окото на бурята е около 270 км/час, съобщава БНТ.
Стихията е на около 700 километра от сушата и се очаква да достигне западното и централното крайбрежие на щата Флорида след няколко часа.
Над 1 милион души са евакуирани, което предизвика огромни задръствания в залива Тампа.
Националната метеорологична служба предупреди, че "Милтън" може да се окаже най-опустошителната буря, засягала района в последните 100 години.
"Милтън" се случва само две седмици след като във Флорида бушува ураганът "Хелън", при който загинаха над 40 души.
"Можех да остана. Можех да рискувам. Познавам други хора в моята зона, които не се евакуират, но си помислих добре, просто трябва да играя на сигурно и се надявам къщата да е там, когато се върна", коментира Джон Чиаро, жител на Кейп Корал, Флорида.
"Наистина съм разтревожен. Имаме две малки деца. Страшно е", допълни жител на Тампа, Флорида.
Тези симптоми издават опасната перфорация на червото, с която се бореше Бони Тайлър
Подводният свят на Черно море: Потънали кораби, рифове и рискове за начинаещите
Изкуството среща вкуса: Билет за постановката „Мръсното копеле“ в Бургас ви води на петзвездна вечеря под звездите
Мързеливи тиквички по турски: Гениалният летен хит, който заменя пицата и баницата
Слави Трифонов: Вместо един Румен Радев, получихме двама – единият за пред България, другият за ЕС
МВР спря гонки с коли, двама са арестувани
Решението за процес срещу обвинения в убийството на Чарли Кърк се отлага за септември
ООН: Май и юни са най-тежките месеци за цивилните в Украйна от началото на войната
Пиян софиянец с 1,59 промила се заби в ТИР край Симитли (СНИМКА)
Тайни документи разкриват военно партньорство между Китай и Русия
След новата трагедия на Тракия: Мантинелата край Карнобат била по стандарт от 2014 г.
