Ще минаваме границите със смартфон, личната карта става електронна
Това ще съкрати времето на граничните пунктове
Европейската комисия обяви планове за дигитализиране на личните документи за пътуващите от и за Шенген, съобщава Нова телевизия. Данните, които се съхраняват на чипа на паспорта или на личната карта, могат да бъдат прехвърляни на смартфон, за да се ускори преминаването на границата.
Предварителното представяне на плановете за пътуване и документите на властите ще съкрати времето на граничните пунктове като им позволи да проверят автентичността и да се съсредоточат върху по-тревожни случаи като контрабандистите на мигранти, твърдят от комисията.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Едно време, в USSR (СССР), КГБ инсталираше bugs (подслушвателни устройства) в домовете на хората. Сега, в USSA (САЩ), идиотите си ги инсталират сами, че и си ги плащат!
Затова и казах (#10), че всички нещастия на цялото човечество се случват заради тъпото болшинство, което е абсолютно влудяващо за останалите!
Още съвети?
Последния път чакахме към Турция 2ч някъде и в двете посоки.
Според екскурзовода - добре било, хех.
Максимумът ми е 8ч, все пак има напредък :)
С падането на Шенгенските ни граници живот в София и Пловдив няма да има !
Германия върна контрола над границите си !
НИЕ ОТИВАМЕ, РАДОСТНО ТАМ, ОТКЪДЕТО ДРУГИТЕ СЕ ВРЪЩАТ !?!