Военният министър : Българската армия трябва да се окомплектова
Атанас Запрянов коментира и дали и как можем да върнем задължителната военна служба у нас
Нямаме нужда от привеждане на войските си в по-висока степен на готовност заради конфликта в Близкия изток, но Българската армия трябва да бъде окомплектована. Това заяви по НОВА служебният министър на отбраната Атанас Запрянов.
Той не скри, че страната ни леко е закъсняла, но подчерта, че с вдигането на заплатите на военните и повишеният бюджет за армията ще могат да бъдат наети повече хора. „Констатираме два пъти повече кандидати с перспективата за по-високи възнаграждения”, каза още ресорният министър.
Запрянов коментира страховете от завръщане на задължителната военна подготовка у нас. „Проблемът тук е със запаса – хората, които водим на военен отчет. Въпросът е как ще подготвяме запаса, тъй като последните запасни, които имаме, са от 2007 г. – след края на редовната военна служба. Оттогава не сме успели да подготвим ежегодно гражданите за военна подготовка и да ги организираме при нужда в батальони и бригади. Президентът обърна внимание, че трябва да мислим за подготовката на запаса”, посочи министърът на отбраната.
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър

Всички ще сме доволни:
1. Европа, че сме помогнали с експерти по всичко. Добре подготвени, охранени и ангажирани а каузата им.
2. Получателят, че има обемна и голяма пратка.
3. Ние, че сме изчистили България за един ден!
Има лепило Рила в мазата
Целофан от цветя в кашони са окомплектова по трудово обучение нали го е учил бързо забравя
Ама пенсията кат зима не забравя нали