Във Флорида е обявено извънредно положение заради приближаваща нова буря
Преди седмица ураганът „Хелън“ отне живота на най-малко 220 души в югоизточната част на САЩ
Губернаторът на Флорида Рон Десантис обяви вчера извънредно положение в 35 окръга на щата заради заплахата от тропическата буря „Милтън“ за този американски щат, който все още не се е съвзел от шока, причинен от мощния ураган „Хелън", отнел живота на 14 души, предаде Франс прес.
„Ще продължим да използваме ресурсите на щата, за да се подготвим за ефективни операции по издирване и спасяване, възстановяване на електрозахранването и регулиране на пътищата“, написа Десантис в социалната мрежа "Екс", предава dariknews.bg.
Тропическата буря "Милтън", която в момента се движи в западната част на Мексиканския залив, „се очаква да се превърне в голям ураган, докато се насочва към Флорида до средата на следващата седмица“, съобщи Националната метеорологична служба на САЩ, също в "Екс".
Ранните прогнози сочат, че "Милтън" вероятно ще премине през Флорида, преди да достигне Атлантическия океан, като Националният център по ураганите (НЦУ) предупреждава за „потенциално смъртоносни последици за части от западната част на Флорида във вторник или сряда“.
Според изчисления на АФП, основани на данни, публикувани от властите, ураганът „Хелън“ е отнел живота на най-малко 220 души в югоизточната част на САЩ, включително 14 души във Флорида.
Според учените изменението на климата прави по-вероятно бързото засилване на бурите и увеличава риска от по-мощни урагани, като затопля водите на моретата и океаните.
Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място
Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 %
Откриха отрова за плъхове в бебешка храна
Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба
Reuters, Politico и DW: Проруският лидер Румен Радев печели убедително изборите в България
Антон Кутев: Ще имаме правителство с премиер Румен Радев до средата на май
Задържаха кмета на лознишкото село Гороцвет за купуване на гласове
Започна видеонаблюдението в изборните секции, гледайте на живо
ГЕРБ за победата на Радев: Да спечелиш изборите е едно, да управляваш е съвсем друго
Радев може и да има и 120 мандата, чакат се гласовете от чужбина
Сигнал до Флагман.бг: Огромен труп изплува на плажа в Сарафово
Крум Зарков с първи думи след вота: Постигнахме резултат, който много хора считаха за невъзможен

Drown, bitches!!!
Fuck the America!