Лекар съветва кога е най-подходящо да се ваксинираме
Октомври е месецът, в който трябва да подсилим имунитета си за есенно-зимния сезон
"Броят на пациентите с респираторни оплаквания и със заболявания на горните дихателни пътища осезателно се покачи. Не мога да кажа, че това е основно COVID. В момента имаме от всичко по-много, но за грипа е още ранo. Той ще настъпи в малко по-късен период. Факт е, че времето навън се влошава, стоим в затворени пространства и дишаме един и същи въздух. Това е времето на вирусите. Но именно сега е моментът да се ваксинираме за грип, за COVID, за пневмококи". Това заяви в „Събуди се” общопрактикуващият лекар доктор Гергана Николова.
По думите ѝ октомври е месецът, в който трябва да подсилим имунитета си за есенно-зимния сезон. "Октомври е особено подходящ да се ваксинираме. Имаме възможност да сложим две ваксини наведнъж - срещу грип и коронавирус. Пациентът може да избере дали да се ваксинира, кои две ваксини иска да си постави едновременно. Имаме списъци на пациенти, желаещи да си поставят антигрипни ваксини", посочи доктор Николова.
Тя беше категорична, "че ваксините са подходящи за всеки". "Няма човек, на който аз не бих препоръчала да се подготви за идващия сезон, в който грипните вируси и не само те- ще дойдат. Препоръчваме на пациенти, които са с хронични заболявания, диабет, сърдечносъдови заболявания, мозъчносъдови заболявания, пациенти, които имат някаква потисната имунна защита. Те трябва да бъдат защитени, като се постави своевременно ваксината", призова тя.
Продават тази яхта, струва 500 млн. долара
Баскетболен клуб "Несебър" се класира за републиканското първенство при момчетата до 12 години
Отличиха Община Приморско с наградата „Бранд Южно Черноморие“
Зрелищна катастрофа на Подбалканския път, кола е обърната по таван
Представят изложбата - "Бургас - вълнуващ и артистичен"
Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата
ПП при президента: Нужен е преглед на заплатите в държавната администрация и намаляване броя на министерствата
АПИ с важна информация, променят движението на АМ Тракия
Румен Радев готви кабинет със сливане на министерства
„Демократична България” пред президента: До края на юли трябва да изберем нов ВСС
Примирието между САЩ и Иран се пропука след атаката на Техеран
