Търговски вериги се подготвят за плащания в евро, има ли риск за потребителите?
Компаниите имат нужда от между 3 и 6 месеца, за да напаснат всички технически спецификации, които са необходими, казаха от Сдружението за модерна търговия
В значителна степен големите търговски вериги са готови за въвеждане на еврото, отчетоха от Сдружението за модерна търговия, което обединява 750 обекта за продажба на хранителни и битови стоки в цялата страна.
Oт сдружението прогнозираха, че след обявяване на евентуална дата за приемане на страната ни в еврозоната, за веригите ще са необходими от 3 до 6 месеца, за да са готови напълно за новата валута, пише Pariteni.
"Отговорността на търговците е много голяма. Кешът в икономиката в общините ще мине през нас в рамките на 1 месец", обясни председателят на Сдружението за модерна търговия Николай Вълканов, цитиран от БНР..
Големите търговци вече внедряват в ИТ - системите си приетите правила за цените и етикетите. "Очакваме да няма сътресения. При по-големите вериги не може да има и капка от съмнение за някакъв злоупотреба, тъй като там нещата ще бъдат заложени в голяма степен софтуерното, тоест в превалутирането. Няма да има някакви човешки фактор, който да пише на етикетите", каза Вълканов.
Той допълни, че се подготвят и насоки за рекламните материали, за да няма подвеждане на потребителя.
"Компаниите имат нужда от между 3 и 6 месеца, за да напаснат всички технически спецификации, които са необходими, IT... Готвят се усилено. Те така или иначе от години насам имаха екипи, които се занимаваха и следяха тези процеси, така че търговският сектор е в голяма степен подготвен и ще бъде напълно готов тогава, когато такова решение, евентуално, бъде взето", посочи председателят на Сдружението за модерна търговия.
С какво впечатлява всяка зодия още при първа среща
Рио Фърдинанд: Ламин Ямал ме кара отново да обичам футбола
Как да почистим микровълновата само с вода и лимон - лесен домашен трик
Ейса Гонсалес с голямо признание за Григор Димитров
Тази зодия ще има късмет през втората половина на април
Неостаряващият Нойер с голям рекорд в Шампионската лига
Агнешка чорба по домашна рецепта - ароматна класика
Рекорден интерес към появата на Везенков в София: треска за билети
Жестока катастрофа затвори Прохода на Републиката
Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата"
Великденски козунак с локум и стафиди
Коя е вашата тайна сила според зодията

Иначе еврото е много по-добър вариант от лева, защото като преминем към евро автоматично почват ес и ецб да цоцат от нашите пари, за да покрива безкрайните заеми и дългове на държавите от еврозоната. Също така ще паднат лихвите и всякакви балони ще могат да се надуят, докато заприличат повече на бомби, отколкото на балони. Да не забравяме че много по-лесно се осъществява и преходът към дигитално евро, когато сме с хартиено евро вместо хартиен лев.
Перфектна буря :) gl.hf.
1000лв-1000евро
Един се изцепи,за него питам,да му кажа...