×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Новата агенция на ЕС срещу прането на пари може да заработи през 2028 г.
  • Разговорите в Абу Даби за край на войната в Украйна продължават
  • Венецуелското правителство освободи още затворници
  • Скандал в НС: Покушение ли е сънародниците ни зад граница да финансират предсрочните избори?
  • Продължава издирването на собственика на хижа "Петрохан" и още две лица
  • Инцидент край остров Хиос: Най-малко 15 мигранти са загинали
  • Буря нанесе щети на гръцкия остров Корфу
  • Българските заводи вдигат най-много цените
  • Благородните метали и петролът с понижение, медта също поевтинява
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Тойота“ прекратява спонсорството за прояви на ЛГБТ


„Тойота“ прекратява спонсорството за прояви на ЛГБТ
Детските драг куин (травеститски) лагери в Америка остават без важен спонсор
05 Октомври 2024, Събота, 21:00 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

Това се случи след разкрития, че тя финансира кампании за смяна пола на децата

Японската компания „Тойота“ повече няма да спонсорира събития и кампании на ЛГБТ общността. Това е съобщено по вътрешната мрежа на производителя до всички негови служители, твърди „Блумбърг“. Освободените средства вече ще се насочват към инициативи в подкрепа на качеството на продукцията.

Причината за подобно решение е „силно политизиралата се дискусия“ около т. нар. „разнообразие, равнопоставеност и приобщаване“ - трите стълба на политиката на идентичностите, която е важна съставна част от либерал-глобалистката идеология.

„Тойота“ прекратява и участието си в „групите за застъпничество“, които подреждат ежегодни класации на „най-благоприятните за ЛГБТ“ фирми, градове и държави. Тези класации се основават на проучвания на корпоративната култура, кампаниите за човешките права и приеманите закони, благоприятстващи ЛГБТ общностите.

Във вътрешното съобщение японският автомобилен гигант разкрива, че компанията ще пренасочи парите си към обучението на нови кадри в сферата на науката, технологиите, инженерните дейности и математиката.

„Блумбърг“ твърди, че се е сдобила с варианта на вътрешното съобщение, който е бил разпратен до 50 000 американски служители и 1500 дилъри, опериращи в САЩ. Не е ясно дали такова писмо е получено и от останалите филиали на „Тойота“ по света.

Няколко автомобилни издания днес твърдят, цитирайки вътрешни източници, че главна причина за това кардинално решение, което бързо ще бъде подложено на огромна критика от всички либерал-глобалистки кръгове, е скандал, който публикация на американския блогър Роби Старбък предизвика в края на септември.

На 26.09.2024 в социалната мрежа Х той описа за какви каузи харчи парите си производителят на автомобили „Тойота“:

  • спонсориране на травеститски летен лагер за деца, които се самоопределят като ЛГБТ;
  • противопоставяне на законите, които забраняват смяната на пола на децата;
  • финансиране на групи, които работят за легализиране на смяната на пола при децата;
  • подкрепа на американския „закон за равенство“, който ще позволи на мъжете да влизат в тоалетните и съблекалните на момичетата;
  • спонсорство на един от големите учителски синдикати в САЩ, който се застъпва за въвеждане на джендър идеологията в обучението на децата от първи до четвърти клас;
  • спонсориране на проекта „Тревър“, който включва стаи за чат, в които възрастни са били уловени да говорят с деца за сексуални странности – как да мастурбират и как да си доставят сексуални удоволствия, тези стаи за чат имат функция за бързо излизане и изтриване на историята, за да не бъде видима за родителите;
  • избор на доставчици на оборудване не въз основа на качеството и финансовите параметри, а според това дали са достатъчно „приобщаващи“ – колко ЛГБТ хора работят в тях.
  • наемане на служители не заради професионални качества, а според раса и сексуална ориентация.

„Меко казано, „Тойота“ изглежда са забравили кои са основните им клиенти. Те зависят от американските и японските семейства, които купуват колите им. Време е да им напомним кои са техните клиенти. Не мисля, че корпоративната им политика в момента отразява ценностите, които имат много собственици на „Тойота“/„Лексъс“. Дали купувачите на тези автомобили искат парите, които са похарчили, да бъдат използвани по-късно от компанията за прокарване на идеология, която е диаметрално противоположна на техните собствени ценности?“, бе написал Роби Старбък. Под публикацията си даваше и телефоните и мейлите за контакт с „Тойота“ и призоваваше всеки притежател на неин автомобил да се обади, за да заяви позицията си.

Не е ясно колко души са звънели на „Тойота“, но видеото към публикацията му е гледано вече 5,1 милиона пъти, което е стряскаща цифра. Особено в навечерието на американските избори, които, ако бъдат спечелени от Доналд Тръмп, може да имат отражение и върху работата на „Тойота“.

Рекламата на „Големият гей хищник“ на „Форд“ се въртя по медиите само няколко дни

Днешното решение на японската корпорация идва малко след друг подобен скандал, но с американския ѝ конкурент „Форд“. Неотдавна той пусна по медиите рекламен клип на джип, озаглавен „Големият гей хищник“, който е оцветен със знамето на дъгата. Клипът просъществува само няколко дни. Според медиите той е бил изтеглен от ротации след бурни протести на клиенти на компанията.

 


В категории: Животът


Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Разплетоха кражба на 2000 лв. от автомобил в Бургас Разплетоха кражба на 2000 лв. от автомобил в Бургас 05/02/2026, Четвъртък 08:44 0
11
Коментара по темата
11.
*********
07.10.2024 13:06:20
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
10.
Дърт
07.10.2024 10:52:05
0
0
Да дадем на киргизчетата брат и сеатра дето се плющят по оградите в русия 1 тойота ако може хай лукс те да.се еват в кабината а ние дъртите отвън да мааме чекии с меките маркучи
9.
младато лейтенантче
06.10.2024 18:13:01
2
3
Ние с ХХ имахме една Тойота. Такива спомени, сега като се сетя-настръхвам !
8.
оффф...
06.10.2024 16:17:25
3
2
Това на снимката с Форд изобщо не прилича на знаме с дъга
7.
Бургазлията
06.10.2024 14:29:26
8
2
Борбата на руската дезинформация със пропадащия Запад тече вече близо 80 г.
Преди беше загниващият капитализъм,сега е LGBT, либералите, драг куин и тем подобни Кремълски простотии..
6.
Някой
06.10.2024 08:42:04
10
4
Поредната измишльотина. Някой уж казал някъде, че някой вероятно твърдял нещо.
5.
До 3
06.10.2024 01:36:13
9
16
Но си си педераст все пак. Миризлив аналноподатлив амбреаж, тъй да се рече. Карай си японския боклук и мълчи, педал!
4.
...
06.10.2024 00:35:26
4
29
...."Детските драг куин (травеститски) лагери в Америка остават без важен спонсор."......
Отвратително!!!!!!!!!!!
И спонсорът си трае, докато лъсне кого спонсорира, чак тогава се отказвал бил...???!
Аааа, няма такива! Тази марка е зачеркната от вариантите.
А, тук? И тук ли натам вървят нещата през образователната ни система и други либ€ращини? Към ДЕТСКИ драг куин лагери?
3.
До 2
05.10.2024 22:54:03
31
7
По добре падрас, отколкото тъпир като теб...драги ми палячо!
2.
Ф110
05.10.2024 22:23:54
15
19
Значи, който има Тойота е педераст. То това си е ясно се!
1.
ХХ
05.10.2024 21:17:45
14
32
Съжалявам, че някога си бях взел Тойота!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
За 2 г. в България не е регистриран нито един нов камион или автобус За 2 г. в България не е регистриран нито един нов камион или автобус Данни на ACEA показват пълно замръзване на пазара на тежки превозни средства и почти пълна зависимост от дизела Мъж посяга на момичета в Лом, признава си, пускат го срещу "подписка" Мъж посяга на момичета в Лом, признава си, пускат го срещу "подписка" „Тя плачеше много, беше я страх от баща си - да сподели. На мен ми го каза, защото той е влязъл с претекст да търси мъжа ми за работа“, разказва Иванка  Над 14 тона недекларирани зеленчуци засечени на митническия пункт Лесово Над 14 тона недекларирани зеленчуци засечени на митническия пункт Лесово Краставици и домати били укрити в камион с документи за превоз на плодове от Турция за Украйна Летището в Берлин спря всички излитащи полети заради зимната обстановка Летището в Берлин спря всички излитащи полети заради зимната обстановка Сняг, дъжд и заледявания доведоха до пълно преустановяване на излитанията и сериозни смущения в пътуванията Свлачища затрудниха движението по ключови пътни артерии в страната Свлачища затрудниха движението по ключови пътни артерии в страната Обилните валежи доведоха до затваряне и ограничения по пътища в Родопите и Югозападна България Напрежение в Лом след освобождаването на обвиняем по дело за блудство с деца Напрежение в Лом след освобождаването на обвиняем по дело за блудство с деца Близки на жертвите протестират срещу наложената мярка „подписка“, прокуратурата обжалва решението Някога някой е кръстил на Бургас уличка в щата Флорида Някога някой е кръстил на Бургас уличка в щата Флорида A дали названието идва от българския черноморски град Зад по-високите сметки за ток: Потребители подозират софтуерни грешки и неправилно отчитане Зад по-високите сметки за ток: Потребители подозират софтуерни грешки и неправилно отчитане Някои потребители изразиха съмнение, че преминаването към еврото в началото на 2026 г. е довело до объркване в начина на изчисляване на крайните суми Мъжът, планирал да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда Мъжът, планирал да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда Агент на "Сикрет Сървис" предотврати стрелбата Дневен хороскоп за 5 февруари: Телецът да внимава с парите Дневен хороскоп за 5 февруари: Телецът да внимава с парите Звездите съветват да действаме разумно, да пазим енергията си и да не се поддаваме на външно влияние
"The Washington post" с драстични съкращения, за да оцелее - закри цялата спортна редакция, уволни десетки журналисти "The Washington post" с драстични съкращения, за да оцелее - закри цялата спортна редакция, уволни десетки журналисти Това е сериозен удар за вестника, известен в историята с разкритията си за аферата „Уотъргейт“  Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Масови евакуации и транспортен хаос в Испания и Португалия заради бурята „Леонардо" Над 3000 души са евакуирани в Андалусия, затворени са училища и железопътни линии, а властите предупреждават за риск от тежки наводнения и свлачища Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Киър Стармър призна: Знаех за връзката Манделсън - Епщайн при назначаването му Премиерът е под натиск на бунт в Лейбъристката партия и обвинения в прикритие Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап Риалити звездата и пилотът от Формула 1 прекарват все повече време заедно, твърдят източници на британския таблоид SUN И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края Шест от всеки десет семейства остават без пари две седмици преди края на месеца Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Дубайски "принц" отмъкна 2,5 млн долара от румънска бизнесдама, ето как я оплете в мрежите си Жената ипотекирала дома си, за да финансира фиктивен хуманитарен проект с мъж, представял се за престолонаследник на Дубай 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест 22-годишна увисна във въздуха и получи сърдечен арест От ръководството на курорта обясняват, че раницата е останала плътно закрепена за тялото ѝ, тъй като гръдната катарама на раницата е била закопчана, което допълнително затруднило освобождаването ѝ Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Китай залива Европа с опасни и забранени пептидни лекарства Фиктивни фирми, криптоплащания и социални мрежи движат сивия пазар на вещества без медицински контрол Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Румънска бизнесдама измамена с 2,5 милиона долара от мнима хуманитарна фондация Жената е била убедена да инвестира заедно с лице, представящо се за престолонаследник на Дубай Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Перфектният план – Тръмп превзема Гренландия с гумени лодки, Дания му плаща милиарди Как с европейски ценности, НПО кораби и социални помощи Вашингтон може да получи парче от Арктика без нито един изстрел
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня Двама мъже си говорят:
- Когато искам с*кс, само свирвам и тя идва...
- А, когато тя иска?
- Идва и ме пита "Свирна ли, или така ми се стори?"
Виц на деня Виц на деня - Тате, как се казва жена, която не я боли главата?
- Любовница, сине...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много ергени мечтаят за красива, умна и грижовна съпруга. Много женени мъже мечтаят за същото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори