Голям скандал с новите лъскави патрулки, полицейските коли нямали „Автокаско“
Към настоящия момент всички автомобили на службите на МВР имат единствено задължителната застраховка „Гражданска отговорност“
Сериозно обновеният автопарк на МВР, пълен със стотици чисто нови патрулки за милиони левове, остана без активна застраховка „Автокаско“. Това пише „Телеграф“.
Последната полица на вътрешното министерство е изтекла на 30 септември. Договорът с досегашната застрахователна компания не е бил продължен от страна на МВР.
Към настоящия момент всички автомобили на службите на МВР имат единствено задължителната застраховка „Гражданска отговорност“.
Лъскав автопарк
Така от началото на месец октомври новите специализирани автомобили BMW М340i на КАТ, полицейските Skoda Kodiaq и VW Golf, пикапите Ford Ranger и високопроходимите Land Rover Defender на „Гранична полиция“, както и всички пожарни автомобили вече нямат застраховка „Автокаско“.
Очаква се МВР да сключи нов договор за „Автокаско“ в началото на 2025 г. Дотогава обаче в случай на инцидент по вина на МВР ремонтът на щетите ще бъде за сметка на министерството, т.е. на данъкоплатеца.
Припомня, че такъв инцидент стана преди няколко дни с чисто нова машина на „Гранична полиция“.
Всички автомобили, камиони и автобуси на Министерство на отбраната имат активна застраховка „Автокаско“ за разлика от колите на МВР.
Владимир Путин се хвали с три мощни оръжия
Голям обрат в Джирото след България
Гурме паста с трюфелов аромат и хрупкав бекон - лесна рецепта за ресторантски вкус у дома
Феновете в екстаз - Къванч Татлъту се завръща
Българин хвана риба гигант
Арсенал получи талисмани от бургазлия
Бойко Борисов и Живко Тодоров с решение за ръководството на ГЕРБ в Стара Загора
БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" с ключово участие в конференция по проект MIRACle
Домати, краставици, салати: 100-процентно повишение на годишна база
Голяма наша банка: Внимавайте! Това е измама, може да ви вземат парите
ВиК отчете напредъка по „Интегриран воден проект за област Бургас“ и строителните дейности в Созопол
Лили надъхва Дара: България се гордее с теб!

Децата след 2000 година да си гледат уроците !
Ако е закупен на старо около 45 000€ 1брой къде са милионите отпуснати за покупка