×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изслушват единствения кандидат за член на КПК
  • САЩ забраниха пътуванията на американци от ДР Конго
  • Мащабна евакуация заради бурята "Бави" в Китай, стихията застрашава и Корейския полуостров
  • Няма желаещи да учат за електромонтьори и за сладкари
  • Откриха злато за 75 000 евро в тайник на турски автобус
  • Съветът на ЕС отложи решението за новите санкции срещу Русия
  • Майки излизат на протест за по-високо обезщетение
  • Премахнаха незаконна постройка, съществувала 20 години в Борисовата градина
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще скочи ли цената на петрола? 1/3 от световния добив е от Близкия изток


Ще скочи ли цената на петрола? 1/3 от световния добив е от Близкия изток
Малко вероятно е българинът да усети по джоба си покачването, но ето каква е същинската картина
04 Октомври 2024, Петък, 21:30 ч.
Автор: Флагман.БГ

Складовете са пълни, рафинериите работят напълно нормално

Напрежението в Близкия изток ескалира и то по-сериозно от всички предишни мини-ескалации, които виждахме през последните години и след изявлението на президента на САЩ - Джо Байдън, че Америка обсъжда дали ще подкрепи евентуални израелски удари върху съоръженията за производство на петрол, цената на петрола веднага подскочи с 5%. Това каза анализаторът на международните пазари Димитър Георгиев в студиото на "България сутрин".

Той очаква в краткосрочен план да продължи покачването на цената.

"В момента напрежението е много голямо, няма никакво съмнение, че Израел ще отговори на ударите, въпросът е доколко сериозно ще бъде това, но дотогава цената ще расте. Много е възможно да видим едно покачване до 80 долара. Големият тренд на петрола остава надолу. Факт е, че пазарът е наводнен с петрол. Целият регион в Близкия изток произвежда 1/3 от световния петрол", допълни Георгиев в ефира на Bulgaria ON AIR.

Според него най-лошият сценарий е в конфликта да включват и други държави, включително Русия и САЩ.

"Но това е изключително малко вероятен сценарий. Основният сценарий е, че Израел ще отговори сдържано така, че да не поразява петролните съоръжения на Иран, но да покаже на света, че има силите да отговори. С времето този конфликт ще се успокои. Ако Израел все пак атакува петролните находища на Иран, това ще разгневи всички международни партньори на страната. Това ще отслаби подкрепата, която Израел все още от някои западни страни", подчерта анализаторът на международните пазари.

От думите му става ясно, че Иран "бълва" по 3 млн. барела на ден: "Петролът от Иран стига и до Китай, и до Русия, и до много други точки на света".

Той успокои, че българинът няма да усети покачване на цената на петрола.

"Петролът е една от малкото стоки, които по никакъв начин не беше ударен от инфлацията. Складовете са пълни, всички рафинерии работят напълно нормално", поясни Димитър Георгиев.

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Ас от Световното почина внезапно Ас от Световното почина внезапно 14/07/2026, Вторник 18:40 0
Емел МАХМУД Извънредно! Факултета гори! (ВИДЕО) Извънредно! Факултета гори! (ВИДЕО) 14/07/2026, Вторник 15:55 8
9
Коментара по темата
9.
*********
05.10.2024 18:13:46
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
8.
6 дебил
05.10.2024 12:57:11
1
3
Взимай хапчетата редовно малоумнико от кога чакате Америка и Европа да се разпадне хахаа ссср се разпадна 1991 кретен възприемат реалии шизофреник долен путлероб
7.
Чикиджибензинмен
05.10.2024 10:15:33
1
7
Малко вероятно е българинът да усети по джоба си покачването,
----+
Това е много тъпо изказване! Винаги, когато се каже че може да има увеличение на горивата - цените се вдигат. И сега няма да е по-различно. Лошото е че покрай горивата ще се вдигне и всичко останало. Ако обаче цените на борсите падат, то у нас няма намаление...
6.
Аладин и вълшебната ГАЗова лампа
05.10.2024 07:22:31
20
2
Плана на Световното ЗАДкулисно правителство ясно е посочено : СТОП и КРАЙ на производството на автомобили и превозни средства с ДВГ
Тоест НЯМА да има нужда от ПЕТРОЛ и въглеводородни горива
Това значи че страни като ГЕРМАНИЯ ще ядат големи рязани чушки на ония с големите носове и шапчиците на глави (кипи).Германия от водеща световна села ЩЕ се превърне в страна на бедняци които си броят центрове и монетите от 1 и 2 €
Или както е казал другаря КЛОУС ШВАБ говорител НСР
:До 2030 год ще бъдете заНУЛЕНШ,НЯМА да притежавате НИЩО и ЩЕ "бъдете щастлиФи"
Тоест няма да е само Германия в киреча в калта а всички
2030 началото на края на СВЕТА такъв какъвто го познаваме най -много ЩЕ страдат тшя със СКЪПИТЕ автомобили през 2030 год карането на автомобил с ДВГ ще е равно на разорение само богати шейхове в Арабския свят и Руски олигарси ЩЕ могат да си позволят каране с ДВГ всичко живо ЩЕ мине на ТОК а по нататък и Водород
НАЙ-използвания транспорт ще ся влакове на ТОК и водород
5.
YY
05.10.2024 04:10:00
7
19
Олигофрен, расте основно алкохолизма ти . Русия са наритани от всички. Вчера гледах че Пакистан им плаща за лещата с мандарини , заради банковите санкции. Казахстан открито ги плаши с война . Турция обявява че ще се откаже от ръждивите им ракети.
https://www.zona-militar.com/en/2024/10/02/turkey-may-evaluate-transferring-its-russian-origin-s-400-systems-to-the-u-s-in-order-to-return-to-the-f-35-stealth-fighter-program/
4.
XX
05.10.2024 01:10:30
7
6
Икономически мишката на Русия расте, а еврозоната е в рецесия.
Факти.
3.
Русчо Георгиевски
04.10.2024 22:42:14
10
17
Саудитска арабия решиха преди дни, че няма да играят по свирката на путлер и увеличиха добива. След месец на пазара ще има 10% повече петрол, електричките се увеличават, което намалява консумацшята, а гнусната копейкадгийска измет ще трябво да си търси нови апокалиптични сценарии, да плашат ватниците си.
2.
123
04.10.2024 22:40:38
12
15
И още нещо да добавя!
Повече от това няма накъде. Откакто путинчо ни спря кранчето, напрау ни се е.а маминката. Глад, студ, мобилизация, отделно колко мобилизирани насила наши сънародници загинаха заедно с 5 милиона натовци.
Защо продължавате да пускате такива партенки, като точно вие ни пишехте за загиващата Европа и мобилизацията, и познахте?
Вече две гидини откакто Русия победи НАТО и САЩ, и живеем в глад, разруха, хаос. Само тези 50 милиона граждани на ЕС и САЩ, които успяха да стигнат до Русия, само те се спасиха, и онези 2 милиона българи, които Путин прие в руския Рай и ги прие като братушки.
Даже и вие най-вероятно сте в Русия, и ни информирате от там,защото иначе как да работите в разрушена България.
Благидарим ви все пак, завиждаме ви благородно, че се спасихте в руския Рай.. Моля ви обаче, не ни пишете за скок на горивата, отдавна в България, няма живот та камо ли транспортни средства или нормален живот.
Дано Путин се смили на Европа и САЩ и да ги възстанови и построи отново!
1.
123
04.10.2024 21:40:53
4
18
естествено че ще скочи , даже нямат търпение да ни го набият
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Пътен инженер разби мита за вината на АПИ: България сама се заключи в ерата на металните мантинели Пътен инженер разби мита за вината на АПИ: България сама се заключи в ерата на металните мантинели Доц. Христо Грозданов поиска спорната наредба да бъде отменена и по магистралите да се монтират стоманобетонни системи тип „Ню Джърси“ Кръвният център в Бургас е на финалната права (ВИДЕО) Кръвният център в Бургас е на финалната права (ВИДЕО) Модерната триетажна сграда в ж.к. „Зорница“ е с напълно променен силует - инвестиция от 5 млн. лева затваря технологичния цикъл до края на годината Кой постави във „фризера“ детските и майчинството? Ледената епоха свършва догодина, обеща Проданов Кой постави във „фризера“ детските и майчинството? Ледената епоха свършва догодина, обеща Проданов Шефът на Бюджетната комисия поясни, че замразяването на социалните плащания е наследство от сглобкаджийските правителства, които лукаво настояват новите управляващи да развържат кесията, за да фалират страната Дарина Радева влиза в лабиринта на Георги Господинов на сцената на Народния театър Дарина Радева влиза в лабиринта на Георги Господинов на сцената на Народния театър Дъщерята на премиера Румен Радев ще играе редом до Валентин Ганев, Теодора Духовникова и Параскева Джукелова в спектакъла Физика на тъгата Зад фалшивия профил С.Иванов във ФБ се крие старшина от фрегатата „Дръзки” на IV дивизион към ВМС Зад фалшивия профил С.Иванов във ФБ се крие старшина от фрегатата „Дръзки” на IV дивизион към ВМС 40 са членовете на групата, които планират действията си в месинджър чат. Флагман публикува имената им и кой ги е добавял в състава  Една искра е достатъчна, за да изгори цяла гора Една искра е достатъчна, за да изгори цяла гора С въздействащо видео горските служители напомнят, че незагасеният огън край палатка, къмпинг или лагер застрашава природата и човешкия живот Арестуваха областния лидер на ДПС Бургас Христо Широков Арестуваха областния лидер на ДПС Бургас Христо Широков Той е задържан от кърджалийски антимафиоти и отведен към ОД на МВР в Кърджали във връзка с досъдебно производство, което се води на тази територия Камен Добрев е шофьорът, който катастрофира пиян в София, баща му имал сериозен бизнес Камен Добрев е шофьорът, който катастрофира пиян в София, баща му имал сериозен бизнес Водачът е тестван за алкохол, а дрегерът отчита 3,58 промила в кръвта - състояние, което трудно може да обясни дори самото влизане в автомобил MAX FIGHT се завръща у дома с грандиозна галавечер и фестивал на бойните спортове MAX FIGHT се завръща у дома с грандиозна галавечер и фестивал на бойните спортове Турският феномен Бурак Пойраз се изправя срещу шампиона Мартин Петков в битка, която надхвърля границите на България Разследване на Флагман: Как една фалшива жалба ще освети нелегална мрежа за доноси и клевети, от която пропищя Бургас Разследване на Флагман: Как една фалшива жалба ще освети нелегална мрежа за доноси и клевети, от която пропищя Бургас Флагман е амбициран да я разплете докрай и да отговори на най-важния въпрос - кой е създател на този обществен тумор и стои в сянката му
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството Само входът, чадърът и шезлонгите могат да струват до 88 евро, преди да бъдат поръчани храна и напитки Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха Ракетен удар в Ормузкия проток: Моряк загина, танкери на ОАЕ пламнаха След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар След 118 години изчезва граничният контрол между Испания и Гибралтар От 15 юли рутинните проверки на сухопътния пункт спират, но пристигащите от Великобритания ще минават двоен контрол на летището и пристанището Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Мария Бакалова спасява разбито семейство в новия си филм, Карлови Вари я изпрати на крака Бургаската звезда влиза в образа на почти магична детегледачка, която връща надеждата в живота на опечален баща и неговия осемгодишен син САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола САЩ поставиха американците в Конго в 21-дневна блокада заради ебола Гражданите на страната няма да бъдат допускани до полети за родината, докато не прекарат три седмици извън засегнатата африканска държава Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Хаос в Ормузкия проток: И Тръмп ще събира такси от корабите, а Иран удари US бази в 4 държави Цените на петрола скочиха рязко след мащабни американски бомбардировки и ответните атаки Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница Пламъците тръгнали край сцената, а блокирани и неясно обозначени изходи превърнали евакуацията в капан Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство 38-годишният Роб Диперинк не издържа на жестокия психически срив, след като ФИФА му отне най-голямата му мечта заради недоказано обвинение в Лондон Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда Крадците разбиват автомобили край Халкидики, Аспровалта и Кавала, атакуват и вили посред бял ден Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Пуснаха Цветан Мирчев срещу 2000 евро, Илчо Боев остава с гривна Апелативният съд отмени постоянния арест на двамата обвиняеми, служителят по инвеститорски контрол ще бъде под домашен арест
проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй проф. Георги Касчиев, бивш член на Борда на АЕЦ Козлодуй Печалбата на АЕЦ „Козлодуй“ е „счетоводно нагласена“ Виц на деня Виц на деня - Келнер! Аз май прекалих с алкохола... Донесете нещо отрезвяващо!
- Ето сметката ви!
Виц на деня Виц на деня - Кскво е харизма?
- Това е нещо, което притежават плешивите и скучни милиардери.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Tрудно се работи в женски колектив - ако им обръщаш внимание си женкар, ако ли не - си педал...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори