Нов прочит: Водата е разрешена по време на хранене
Регулира апетита, създава чувство на ситост
Диетоложката Дебора Грейсън разсея популярния мит, че пиенето на вода по време на хранене е вредно, пише Daily Mirror. Тя обясни, че общоприетото мнение, че водата разрежда стомашния сок и пречи на храносмилането, не е вярно. Когато ядем супа, ние поглъщаме едновременно твърди компоненти и течности, което не само не е вредно, а напротив - дори се препоръчва като диетична храна.
Грейсън отбелязва, че можете да пиете течност с храната си, ако ви е удобно, но това не е задължително.
“Експериментирайте: първо приемайте храната си с вода, след това не го правете. Вижте резултата и изберете подходящия за вас вариант”, съветва диетоложката.
Тя добавя, че водата помага за регулиране на апетита, като ви кара да се чувствате сити по-бързо. Това става, когато се отпива на малки глътки по време на хранене. Единственото условие е водата да не бъде ледена, а със стайна температура.
Други британски лекари съветват в същото издание да се пие по половин литър вода преди всяко хранене. Това допринася за лесно и бързо отслабване - за 3 месеца могат да се свалят 4,3 кг от теглото без никакви усилия.
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
