Нов прочит: Водата е разрешена по време на хранене
Регулира апетита, създава чувство на ситост
Диетоложката Дебора Грейсън разсея популярния мит, че пиенето на вода по време на хранене е вредно, пише Daily Mirror. Тя обясни, че общоприетото мнение, че водата разрежда стомашния сок и пречи на храносмилането, не е вярно. Когато ядем супа, ние поглъщаме едновременно твърди компоненти и течности, което не само не е вредно, а напротив - дори се препоръчва като диетична храна.
Грейсън отбелязва, че можете да пиете течност с храната си, ако ви е удобно, но това не е задължително.
“Експериментирайте: първо приемайте храната си с вода, след това не го правете. Вижте резултата и изберете подходящия за вас вариант”, съветва диетоложката.
Тя добавя, че водата помага за регулиране на апетита, като ви кара да се чувствате сити по-бързо. Това става, когато се отпива на малки глътки по време на хранене. Единственото условие е водата да не бъде ледена, а със стайна температура.
Други британски лекари съветват в същото издание да се пие по половин литър вода преди всяко хранене. Това допринася за лесно и бързо отслабване - за 3 месеца могат да се свалят 4,3 кг от теглото без никакви усилия.
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
