Нов прочит: Водата е разрешена по време на хранене
Регулира апетита, създава чувство на ситост
Диетоложката Дебора Грейсън разсея популярния мит, че пиенето на вода по време на хранене е вредно, пише Daily Mirror. Тя обясни, че общоприетото мнение, че водата разрежда стомашния сок и пречи на храносмилането, не е вярно. Когато ядем супа, ние поглъщаме едновременно твърди компоненти и течности, което не само не е вредно, а напротив - дори се препоръчва като диетична храна.
Грейсън отбелязва, че можете да пиете течност с храната си, ако ви е удобно, но това не е задължително.
“Експериментирайте: първо приемайте храната си с вода, след това не го правете. Вижте резултата и изберете подходящия за вас вариант”, съветва диетоложката.
Тя добавя, че водата помага за регулиране на апетита, като ви кара да се чувствате сити по-бързо. Това става, когато се отпива на малки глътки по време на хранене. Единственото условие е водата да не бъде ледена, а със стайна температура.
Други британски лекари съветват в същото издание да се пие по половин литър вода преди всяко хранене. Това допринася за лесно и бързо отслабване - за 3 месеца могат да се свалят 4,3 кг от теглото без никакви усилия.
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
