Илон Мъск ще присъства на митинг на Тръмп в Бътлър
"Ще бъда там, за да подкрепя!", каза милионерът
Американският милиардер Илон Мъск обяви, че ще присъства на предизборния митинг на Доналд Тръмп в Бътлър, щата Пенсилвания, по-късно тази седмица.
"Ще бъда там, за да подкрепя!", Мъск отговори на публикация на Тръмп в платформата "Екс", в която се казва, че той ще се завърне в град Бътлър в събота.
Мъск, главен изпълнителен директор на компанията за производство на електромобили "Тесла" и собственик на социалната мрежа "Екс", нарече кандидата за президент на Републиканската партия "твърд" и официално обяви подкрепата си, след като бившия президент оцеля при опит за убийство именно в град Бътлър на 13 юли, затвърждавайки по този начин подкрепата си за десния политк.
Предизборния митинг на 5 октомври ще се проведе на същото място, където Тръмп беше ранен в дясното ухо, а един привърженик на бившия президент бе убит, след като стрелец откри огън от покрива на близка сграда по време на рали. Стрелецът, идентифициран като 20-годишния Томас Крукс, бе застрелян малко след това от снайперист на Сикрет Сървис.
През септември бившият президент оцеля и при друго покушение, при което въоръжен мъж се укриваше незабелязано в продължение на близо 12 часа на голф игрището на Тръмп край имението му Мар а Лаго в Палм Бийч, щата Флорида.
Тръмп ще се изправи срещу кандидата на Демократическата партия Камала Харис в изборите за президент на САЩ на 5 ноември, които според социологическите проучвания ще бъдат изключително оспорвани.
Пилешки бутчета с картофи и грах в гювеч – класическа рецепта за почивните дни у дома
Ще се изненадате: защо копчетата на мъжките дрехи са вдясно, а на дамските – вляво
Даниел Смилов: Йотова няма да води политика, различна от тази на Радев
Планинските курорти търсят нов модел на развитие чрез законодателни промени
Почина актьорът Стоян Георгиев
2 зодии ще плачат от щастие през 2026 г.
Фестивалът на фенерите в Китай: Огнена феерия за Нова година
Измамници продават морски контейнери на фалшиви оферти: Жертви разкриват схемата
Ледена вълна в САЩ: Температури до минус 33° в Чикаго и хиляди отменени полети
Гардероб за 1599 лв. става 1599 евро: НАП и КЗП проверяват ценови скокове след въвеждането на еврото
Вкусът, който ни връща в детството: Как да приготвите перфектния качамак със сирене и запържено масло
