×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Гърция пуска безплатни почивки за 25 000 пенсионери
  • Светът преживя втория най-горещ месец май в историята
  • Правителството обсъжда рокади в НАП и избор на шеф на разузнаването
  • Депутатите гледат предложението на правителството за вдигане тавана на дълга с до 3,8 млрд. евро
  • Възможни са затруднения при закупуването на винетки и маршрутни карти тази вечер
  • Слънчева сряда с превалявания следобед, температурите скачат до 35°
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зеленски за Угледар: Животът на войниците ни е по-важен от всякакви сгради


Зеленски за Угледар: Животът на войниците ни е по-важен от всякакви сгради
Ключови думи: украйна, зеленски, угледар
03 Октомври 2024, Четвъртък, 19:20 ч.

Украинският президент Володимир Зеленски отговори на въпрос относно Угледар в четвъртък, след като Украинските военни обявиха изтеглянето си от стратегически важният град в района на Донецк предния ден, пише "БиБиСи", позовавайки се на "РБК-Украйна".

"Ние сме доста упорити за използването на далекобойни оръжия. Без подходящи оръжия не можем да спрем Руската федерация, която използва подходящи оръжия срещу нас и унищожава всичко", каза Зеленски, отговаряйки на въпроса как Украйна планира да сдържи допълнително руската офанзива във връзка с изтеглянето на войските от Угледар, предава news.bg.

Русия, добави Зеленски, "унищожава позициите на нашите бойци, те трябва да спасят живота си, защото те са много по-важни от всякакви сгради".

Украйна отдавна призова партньорите си да й позволят да стреля със западни оръжия по цели далеч във вражеска територия и тези призиви станаха по-силни, тъй като руските въздушни удари срещу украински енергийни инсталации, друга инфраструктура и жилищни сгради се засилват.

Във вторник руските войски достигнаха центъра на Угледар, който устояваше на руски нападения от началото на пълномащабната инвазия на Москва.

Във сряда Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна съобщи за тежката обстановка на фронта и изключи от доклада си град Угледар, отбеляза "Украинская правда".

Угледар има особено стратегическо значение поради високото си разположение и близостта си до кръстовището на двата основни фронта в Източна и Южна Украйна. Руските сили достигнаха покрайнините на града миналата седмица и засилиха офанзивата си през последните дни.

От август насам руските войски в Източна Украйна напредват с най-бързите темпове от повече от две години, въпреки че украинските сили предприеха изненадваща атака в руската Курска област.

Американската информационна агенция Асошиейтед Прес публикува аналитичен материал за отстъплението на украинските въоръжени сили от стратегически важния град.




10
Коментара
Георги РУСЧЕВ Розовият сън на Маями Розовият сън на Маями 10/06/2026, Сряда 16:40 0
Димитър КИРЯКОВ Вижте кога и къде ще пръскат за кърлежи в Бургас Вижте кога и къде ще пръскат за кърлежи в Бургас 10/06/2026, Сряда 16:18 0
Емел МАХМУД Откриха тяло на сърна в двор на къща Откриха тяло на сърна в двор на къща 10/06/2026, Сряда 13:40 5
Георги РУСЧЕВ Краят на футболната анонимност Краят на футболната анонимност 10/06/2026, Сряда 13:20 1
10
Коментара по темата
10.
Българин
05.10.2024 17:20:20
0
1
Евреиското копеле зеленски и цялото управление на Украйна се оправляват от евреи. Целта им е онищожаване на Украйнците и преселване на евреи . Евреите са като скакалци из цялата планета теса зараза изроди паразити затова Хитлер ги е избивал
9.
Vargas
04.10.2024 09:59:19
2
2
Откога животът на украинското живо месо стана ценно за този перманентно дрогиран "президент"?? Всички негови действия - изказвания, посещения, маниери и пози са продиктувани от Лондон у той като мн.добър артист (какъвто си е) ги изпълнява без да разсъждава!! Това е факт! За това е избран от Лондон и назначен! И се охранява сериозно от английските служби!
8.
T
04.10.2024 07:42:22
3
4
Ядрен торорист .
7.
путлер капут
04.10.2024 06:20:25
4
4
Fighterbomber прави коментара на база сателитна снимка, показваща къде има попадения от ирански ракети в израелската военновъздушна база Неватим, намираща се в пустинята Негев. На първо място, няма толкова попадения, че да е математически възможно 20 и повече F-35 да са поразени. Освен това - видимо ударите не са поразили нищо, с изключение на една сграда - възможно е да е хангар, но едва ли там има 20 изтребителя
6.
хахаа дебили чалми
04.10.2024 06:05:58
4
5
Руски подигравки за иранските хвалби за 25 унищожени израелски F-35
03 октомври 2024, 14:07 часа • 33521 прочитания

Снимка: Getty Images
Някой вече намери ли 25 унищожени израелски F-35? С такъв подигравателен въпрос един от известните руски военно-пропагандни телеграм канали парира иранското твърдение за толкова огромни загуби на един от най-модерните изтребители в света (пето поколение) при втората иранска ракетна атака срещу Израел
5.
Dr5
04.10.2024 05:20:45
6
11
Той иска не Украйна, а някой друг да води война с Русия. Бил искал далекобойни оръжия. Това значи някой да ги плати, произведе, достави, да прати кадър който да борави с оръжието, да открие цел, да зададе координатите, да
стреля по целта. Това украенец не може да го направи.
4.
Ценител
03.10.2024 22:07:07
8
13
Сетила се Мара ( Зеленски) да се побара.
И от кога са ти по-ценни ?!
3.
хахаа
03.10.2024 21:32:12
15
10
1 бягай в путлеристан малоумник джудже путлер кабаев закопа проссия газпром фалира беше най-скъпа компания в света 400милиарда долара пълни некадърници а в Курск пълен позор уж щяха да изхвърля до 1седмица Украйна ботоксовия гном путкин
2.
Неутрален
03.10.2024 20:23:19
8
11
Не знам кой крив,кой,прав това ще се види след години, защото сега има информационно затъмнение
1.
Сатанистатиста
03.10.2024 19:56:19
9
22
Тва виц ли е , тъпизъм ли е , шега ли е ? Тоя пъпеш дето мобилизира цялата си държава да измират като кучета , дето депортира избягалите в другите държави обратно на фронта , дето убиха всеки който не искаше да се бие срещу Русия , и сега се обяснява .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Младите баскетболисти на Свети Влас отново са най-добрите Младите баскетболисти на Свети Влас отново са най-добрите Те спечелиха бронзовите медали на финалния турнир от Държавното първенство по баскетбол в столицата Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно Благодаря на всеки, който си купи билет. Вие не бяхте там само за да гледате футбол. Вие дойдохте, за да изпратите послание, пише дългогодишният капитан на националния ни отбор Певицата Андреа проговори за опита за самоубийство Певицата Андреа проговори за опита за самоубийство Фолк звездата категорично отхвърли слуховете, че е посегнала на живота си Любо Пенев е новият треньор на „Локомотив" София Любо Пенев е новият треньор на „Локомотив" София Легендарният български специалист подписва договор за 1+1 години със столичния клуб след прекарано лечение Откриха тяло на сърна в двор на къща Откриха тяло на сърна в двор на къща С голяма разкъсно-контузна рана Герои! Трима ученици спасиха Бургас от потенциален убиец Герои! Трима ученици спасиха Бургас от потенциален убиец С тяхна помощ хванаха шофьор с 3,18 промила край Морската градина Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна Очаквано, брюкселските говорилници започнаха да използват "проруски" в определенията си за кабинета на Радев Васко не е дилър и сводник, твърдят близките му и винят шофьора на автобуса за трагедията Васко не е дилър и сводник, твърдят близките му и винят шофьора на автобуса за трагедията Никое от нашите деца не краде, казва леля му Евдокия и споделя, че и тя се поти на паважа Траян Филипов под стража, но обвиненията за хулиганство и за гонка може да отпаднат Траян Филипов под стража, но обвиненията за хулиганство и за гонка може да отпаднат Вторият обвинен за трагедията на „Челопешко шосе“ Васил Филипов няма мярка мярка за неотклонение, защото е в болница (М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ (М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ Трябва да се предприемат същите действия, каквито ние за ваканционното селище, добави той
Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Симпатичните дебютанти отказаха лъскавите возила и доказаха, че във футбола все още има място за чиста и искрена страст Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Яростни протести заляха Париж заради дефектната съдебна система, оставила на свобода насилник с тежко криминално досие Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Шефът на месинджъра Офир Еял взриви ефира с ексклузивна новина за пълна интеграция на изкуствения интелект и разкри крие ли това риск за личните ни чатове БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин
Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Когато големите вериги започнат да продават на много ниски цени, това винаги е заплаха за малките търговци Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, вчера в колата ме изпраскаха и отпред и отзад.
- Обади ли се на полицията и на застрахователя?
- Не ме разбра...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори