СЗО предлага ограничаване на продажбата и притежанието на смартфони
Изполването на смартфони е толкова вредно, колкото пушенето, предупредиха от организацията
Световната здравна организация (СЗО) препоръча на държавите да обмислят въвеждането на мерки за ограничаване на използването на смартфони, подобни на ограниченията върху тютюневите изделия.
Наташа Азопарди Мускат, директор на националните здравни стратегии и системи, каза това в интервю за Politico: „Предвид нарастващите психични разстройства сред европейските тийнейджъри, свързани с игрите и социалните мрежи, този проблем изисква внимание. Това може да се окаже толкова вредно, колкото пушенето“, подчерта специалистът.
Мускат предложи мерките за борба с отрицателните ефекти на технологиите върху младите хора да включват възрастови ограничения за притежаване на смартфони, контрол върху цените на устройствата и забраната им в определени зони, подобно на пушенето на обществени места. Директорът на националните стратегии отбеляза, че може би е време да се помисли къде не трябва да се използват електронни устройства. Според нея неконтролираното използване на смартфони от младите хора може да повлияе негативно на техните академични постижения, психично здраве, общо благосъстояние и производителност на работа.
Източник: Телеграф.
България губи 60% от водата си: В Шумен и Перник над 83% не стигат до отчетена консумация
Дизелът вече е средно 1,83 евро, на места стигна 1,90 - поевтиняване скоро не се чака
Трафопост изгоря в Обзор, щетите са за около 60 000 евро
НАП удари борси и пазари: 50 нарушения при 64 проверки, глобите стигат 10 000 евро
На червен светофар хулигани потрошиха колата на Невяна Владинова с парчета бетон
Заподозрян за петорно убийство бе открит мъртъв в колата си
Две деца загинаха при удар с дрон в Краснодар, още седем са ранени
Спират влаковете между Централна гара Пловдив и Филипово, пускат автобуси
Отклонява ли Русия украински дронове към НАТО чрез GPS спуфинг
Риалити звезда на съд за жестокото убийство на приятеля си
Бури и градушки ни връхлитат, но жегата остава
Радост за Лъва и Везните заради секстила на Венера и Юпитер, но след 9:30 часа всички зодии да внимават!
