И тя била "за" абортите
Мнението ѝ подкопава тезата на Тръмп
Разкритието, че предстоящите мемоари на Мелания Тръмп включват категорична защита на правата на абортите, проблем, върху който съпругът й Доналд Тръмп многократно е обръщал внимание по време на президентската си кампания, не остави хората и от двете страни на проблема единодушни.
"Ограничаването на правото на жената да избере дали да прекрати нежелана бременност е същото като да й откажеш контрола върху собственото й тяло", пише в мемоарите си Мелания Тръмп. "Носих тази вяра със себе си през целия си възрастен живот", цитира The Guardian.
Мелания Тръмп също защити правото на аборт по-късно по време на бременността – процедура, която съпругът й многократно е демонизирал.
"За съжаление за жените в цяла Америка, съпругът на г-жа Тръмп категорично не е съгласен с нея и е причината повече от една на всеки три американски жени да живеят под забраната на Тръмп за аборти, която застрашава здравето, свободата и живота им", споделя Сарафина, говорител на една от предизборните кампании на Камала Харис.
Забележките на Мелания Тръмп също изненадаха активистите против абортите.
"Трудно е да се следва логиката да се пусне книгата на бившата първа дама точно преди изборите, подкопавайки посланието на президента Тръмп към гласоподавателите, подкрепящи живота", пише Кристан Хокинс в социалната мрежа Х.
Мелания Тръмп рядко е изразявала политическите си възгледи и до голяма степен е изчезнала през настоящата президентска кампания на Доналд Тръмп.
Пребиха млад фен на ЦСКА
Масов бой на улицата, много задържани и ранени
Домашна мусака с кайма и картофи
Лесен начин за почистване на загоряла тенджера
Извадиха тялото на втора румънка изпод развалините на срутена сграда в Германия, българин все още се издирва
Младеж потроши колата на баща пред очите на дъщеря му
Баровец олекна с часовник за 1 милион евро
Пухкава домашна баница със сирене - лесна рецепта
Масов бой на улицата, много задържани и ранени
21/05/2026, Четвъртък 19:50
1
Берое сложи край на доминацията на "тигрите" на Бойко Борисов
21/05/2026, Четвъртък 19:35
0
Рокада след скандала с Ася Панджерова, Радев назначи двама заместник-министри
Пребиха млад фен на ЦСКА
21/05/2026, Четвъртък 18:30
2
Новият лидер на Унгария Мадяр: Целият ЕС ще се върне към руски газ
Арестуваха още 15 турски звезди от култови сериали

Малко парадоксално в този случай, но това са Съединените Щати.