Икономист прогнозира двоен ръст на горивата, ако Израел отговори на Иран по-круто
Има опасност и да останем без горива, трябва да действаме с ходове напред, смята Кузман Илиев
„Израел видя посланието, че може би иранците не искат да ескалират с много жертви конфликта. Америка притиска Израел да отговори по подобен начин. Ако Тел Авив отговори по-круто, това ще се отрази на горивата до седмица”. Това заяви в студиото на „Пресечна точка” по Нова тв икономистът Кузман Илиев. По думите му цената на бензина би могла да скочи дори двойно.
Според икономиста отговорът на Турция също е притеснителен. „Тя е онзи играч, който се мисли за енергиен хъб. По тази причина турците не са спрели нефта на Израел, който идва от Баку и Азербайджан. Ердоган иска да е защитник на Палестина и затова обяви, че подкрепя иранския удар по Израел. Той може да направи проблем в проливите, така че да останем тотално без доставки и да останем без горива. Ние трябва да сме ходове напред”, обясни Илиев.
По думите му най-големият икономически удар би бил по Европа – заради мигрантската криза и ако има рецесия заради цените на горивата.
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил

Заради една територия от 30 000кв км.и едни измамници че някой им я бил дал тази земя ...."митове и легенди"
ще занимават целия свят
Предлагам да ги пратим на луната , където няма да имат съседи,
Мириканците ще продължават да им пращат военна помощ за да избият по между си...
Жалко , че изцапа ВМРО с присъствието си!