Икономист прогнозира двоен ръст на горивата, ако Израел отговори на Иран по-круто
Има опасност и да останем без горива, трябва да действаме с ходове напред, смята Кузман Илиев
„Израел видя посланието, че може би иранците не искат да ескалират с много жертви конфликта. Америка притиска Израел да отговори по подобен начин. Ако Тел Авив отговори по-круто, това ще се отрази на горивата до седмица”. Това заяви в студиото на „Пресечна точка” по Нова тв икономистът Кузман Илиев. По думите му цената на бензина би могла да скочи дори двойно.
Според икономиста отговорът на Турция също е притеснителен. „Тя е онзи играч, който се мисли за енергиен хъб. По тази причина турците не са спрели нефта на Израел, който идва от Баку и Азербайджан. Ердоган иска да е защитник на Палестина и затова обяви, че подкрепя иранския удар по Израел. Той може да направи проблем в проливите, така че да останем тотално без доставки и да останем без горива. Ние трябва да сме ходове напред”, обясни Илиев.
По думите му най-големият икономически удар би бил по Европа – заради мигрантската криза и ако има рецесия заради цените на горивата.
Цветан Цеков: Веригите представят вносни продукти като български
Тъжна вест: Работник загина на "Камп Ноу"
Почина голяма легенда на "Холивуд", Джим Кери потъна в скръб
Спипаха българин, издирван от съда в Мюнхен
Оставен без надзор котлон подпали апартамент с три малки деца
Корабът "Св. св. Кирил и Методий" акостира в Несебър
Бързи палачинки за 10 минути: Идеална закуска за цялото семейство
Страшна челна катастрофа с българи в Гърция
Не подценявайте морето днес: Очакват се вятър и големи вълни
Дневен хороскоп зa 25 юли 2026: Златен шанс за Близнаците, Телецът взема съдбоносни решения
САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл
UFC звездата Икрам Алискеров идва в Бургас за BRAVE 107
Зловещ убиец смени затвора с психиатрия - лъже ли властите?

Заради една територия от 30 000кв км.и едни измамници че някой им я бил дал тази земя ...."митове и легенди"
ще занимават целия свят
Предлагам да ги пратим на луната , където няма да имат съседи,
Мириканците ще продължават да им пращат военна помощ за да избият по между си...
Жалко , че изцапа ВМРО с присъствието си!