Икономист прогнозира двоен ръст на горивата, ако Израел отговори на Иран по-круто
Има опасност и да останем без горива, трябва да действаме с ходове напред, смята Кузман Илиев
„Израел видя посланието, че може би иранците не искат да ескалират с много жертви конфликта. Америка притиска Израел да отговори по подобен начин. Ако Тел Авив отговори по-круто, това ще се отрази на горивата до седмица”. Това заяви в студиото на „Пресечна точка” по Нова тв икономистът Кузман Илиев. По думите му цената на бензина би могла да скочи дори двойно.
Според икономиста отговорът на Турция също е притеснителен. „Тя е онзи играч, който се мисли за енергиен хъб. По тази причина турците не са спрели нефта на Израел, който идва от Баку и Азербайджан. Ердоган иска да е защитник на Палестина и затова обяви, че подкрепя иранския удар по Израел. Той може да направи проблем в проливите, така че да останем тотално без доставки и да останем без горива. Ние трябва да сме ходове напред”, обясни Илиев.
По думите му най-големият икономически удар би бил по Европа – заради мигрантската криза и ако има рецесия заради цените на горивата.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Заради една територия от 30 000кв км.и едни измамници че някой им я бил дал тази земя ...."митове и легенди"
ще занимават целия свят
Предлагам да ги пратим на луната , където няма да имат съседи,
Мириканците ще продължават да им пращат военна помощ за да избият по между си...
Жалко , че изцапа ВМРО с присъствието си!