Икономист прогнозира двоен ръст на горивата, ако Израел отговори на Иран по-круто
Има опасност и да останем без горива, трябва да действаме с ходове напред, смята Кузман Илиев
„Израел видя посланието, че може би иранците не искат да ескалират с много жертви конфликта. Америка притиска Израел да отговори по подобен начин. Ако Тел Авив отговори по-круто, това ще се отрази на горивата до седмица”. Това заяви в студиото на „Пресечна точка” по Нова тв икономистът Кузман Илиев. По думите му цената на бензина би могла да скочи дори двойно.
Според икономиста отговорът на Турция също е притеснителен. „Тя е онзи играч, който се мисли за енергиен хъб. По тази причина турците не са спрели нефта на Израел, който идва от Баку и Азербайджан. Ердоган иска да е защитник на Палестина и затова обяви, че подкрепя иранския удар по Израел. Той може да направи проблем в проливите, така че да останем тотално без доставки и да останем без горива. Ние трябва да сме ходове напред”, обясни Илиев.
По думите му най-големият икономически удар би бил по Европа – заради мигрантската криза и ако има рецесия заради цените на горивата.
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
Към Община Бургас: Възобновете тази хубава инициатива и няма да съжалявате
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"

Заради една територия от 30 000кв км.и едни измамници че някой им я бил дал тази земя ...."митове и легенди"
ще занимават целия свят
Предлагам да ги пратим на луната , където няма да имат съседи,
Мириканците ще продължават да им пращат военна помощ за да избият по между си...
Жалко , че изцапа ВМРО с присъствието си!