Вицепрезидентът на Тръмп атакува Камала Харис
Тя имаше повече от три години на поста, за да приложи предложенията си, но не направи нищо, заяви Джей Ди Ванс
Кандидатът на републиканците Джей Ди Ванс отправи предизвикателство към опонента на демократите Тим Уолц и разкритикува досегашната работа на вицепрезидента Камала Харис.
Ванс подчерта, че Харис е имала повече от три години на поста, за да приложи предложенията си, но не е постигнала значителни подобрения, предава news.bg.
Той изтъкна, че по време на нейния мандат разходите за храна са се увеличили с 25%, а разходите за жилища - с 60%.
Ванс постави под съмнение способността на Харис да реши проблемите на средната класа, като заяви, че ако плановете ѝ са ефективни, тя би трябвало вече да ги е привела в действие.
"Ако Камала Харис има такива страхотни планове как да реши проблемите на средната класа, тя би трябвало да ги направи сега, а не когато иска повишение, а на работното място, което американският народ й даде преди три години и половина", каза Ванс.
Демократът Тим Уолц постави под въпрос годността на републиканеца Доналд Тръмп за заемане на поста в началото на вицепрезидентския дебат във вторник, като твърди, че бившият президент е твърде нестабилен, за да му се има доверие в момент на криза в Близкия изток.
Неговият републикански опонент Джей Ди Ванс отговори, че Тръмп е направил света по-сигурен по време на мандата си.
Запитан дали би подкрепил превантивен удар срещу Иран от страна на Израел, Ванс подсказа, че ще се довери на преценката на Израел, докато Уолц не отговори директно на въпроса.
Вместо това Уолц премина към критики към Тръмп за прекратяването на ядреното споразумение с Иран. Сделката от 2015 г., от която тогавашният президент Тръмп се отказа през 2018 г., ограничаваше обогатяването на уран от Иран до 3,67% чистота и запасите му от този материал до 202,8 кг - граници, които Техеран оттогава далеч надхвърля.
"Иран е по-близо до ядрено оръжие заради непостоянното лидерство на Доналд Тръмп", твърди Уолц.
Докато говореха за изменението на климата, кандидатът за вицепрезидент на Демократическата партия на САЩ Тим Уолц разкритикува срещата на бившия президент Доналд Тръмп с ръководители на петролни компании.
"Да я наречеш измама и да заведеш ръководителите на петролни компании в Мар-а-Лаго и да им кажеш: "Дайте ми пари за моята кампания и ще ви позволя да правите каквото си искате".
Можем да бъдем по-умни в това отношение, а енергийната политика, която е изцяло насочена към бъдещето, е точно това, което тя прави, създавайки тези работни места точно тук - каза Уолц.
Междувременно републиканският кандидат за вицепрезидент Джей Ди Ванс нарече изменението на климата "много важен въпрос", като заяви, че САЩ трябва да инвестират повече в производството на енергия, тъй като енергията, произведена в САЩ, е по-чиста.
Запитан за твърдението си, че е бил в Китай по време на смъртоносните протести на площад "Тянанмън" през 1989 г., кандидатът за вицепрезидент на Демократическата партия на САЩ Тим Уолц призна, че "се е изразил погрешно".
Уолц се опита да избегне въпроса, но модераторите останаха на темата.
"Всичко, което казах по този въпрос, беше, че като стигнах дотам през онова лято и се изразих погрешно по този въпрос, така че ще кажа само това, което казах", отговори Уолц.
"И така, бях в Хонконг и Китай по време на демократичните протести", добави той.
Брюксел вкарва „черни кутии“ и премигващи стопове във всяка нова кола от юли
Трагедия на пътя Плевен-Бяла: Моторист загина на място след жесток удар в кола
Психовойна на Световното: Обсадиха лагера на Хари Кейн и Англия посред нощ преди осминафинала
Какво яде Том Круз на 64 години, за да виси от крилото на самолет
Ивайло Мирчев от Бургас: Обща кандидатура за президент с ГЕРБ е изключена
Спекуланти продават монети от 1 лев по €400, дефектен Паисий пък удари €1500
Тръмп: Комунистите нямат шанс!
Софи Маринова затапи местата за инвалиди: Бях само за малко, да изпия едно кафенце
6 седмици затвор за турист, снимал тайно под полите на жени
Мегаяхтата на Путин напусна окончателно Европа
05/07/2026, Неделя 14:30
3
Кошмар по релсите към морето: Как едно пътуване с влак до Бургас се превърна в абсурд
Мултимилионер търси съпруга срещу €58 000 на година, списъкът му с безумни забрани взриви мрежата
