×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваучерите за храна вече достигат до близо 900 000 работещи
  • Цената на петрола скочи с над 10%
  • Китай призова за спиране на бойните действия в Близкия изток
  • Американски изтребители се разбиха близо до военна база на САЩ в Кувейт
  • Иран атакува с ракети Тел Авив, Хайфа и Източен Йерусалим
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

НАП и „Джуниър Ачийвмънт“ повишават нивото на финансова и данъчна грамотност сред младежите


01 Октомври 2024, Вторник, 16:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Изпълнителните директори на Агенцията – Румен Спецов и на Фондацията – Милена Стойчева подписаха споразумение за сътрудничество

Националната агенция за приходите и фондация „Джуниър Ачийвмънт България“ обединяват усилията си за повишаване на финансовата и данъчна грамотност сред младежите. В понеделник (30 септември 2024 г.) изпълнителните директори на приходната агенция – Румен Спецов и на Фондацията – Милена Стойчева подписаха споразумение за сътрудничество за повишаване на финансовата грамотност и дигиталната компетентност сред подрастващите.

Предстои да бъдат планирани съвместни инициативи и проекти, като целта да се обхванат по-широк кръг от училища и университети.

„НАП традиционно работи активно за повишаване на данъчното и финансовото образование. Години наред провеждахме кампания „Влез в час с данъците“, която беше много успешна и достигна до хиляди млади хора. А като нейно продължение, подехме и инициативата „Информационен ден на НАП“. Приветствам всички кампании, които ще доведат до образоване на подрастващите. Имате пълната ми подкрепа. В днешно време все повече млади хора се опитват да печелят, например чрез ТикТок, чрез видеа, криптовалути, акции и др., но нямат понятие как да си организират бизнеса и как той да бъде данъчно изряден. Затова мисля, че такива обучения ще им бъдат много полезни“, заяви изпълнителният директор на НАП Румен Спецов при подписване на споразумението.

Той подчерта, че за него е чест да подпише документа, неговото действие няма краен срок и увери присъстващите, че в качеството му на ръководител на приходната агенция ще подкрепя финансовото и данъчно образование на младежите.

„Ние работим от над 10 години в посока повишаване на финансовата грамотност. Направихме четири програми за финансово образование, една от които е „Лични финанси“ в университетите, предназначена за неикономически специалности. Други няколко програми са насочени към средното образование. Правим и олимпиада по финансова грамотност, която е част от календара на МОН,“ каза Милена Стойчева – изпълнителен директор на „Джуниър Ачийвмънт България“.

Първата съвместна инициатива – „Мениджър за един ден“ ще се проведе на 24 октомври 2024 г. Тогава ръководството на НАП ще предаде щафетата за няколко часа на младежи, готови да управляват една от най-големите институции в България.


В категории: Животът


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Верижна катастрофа на АМ Тракия, има пострадали Верижна катастрофа на АМ Тракия, има пострадали 02/03/2026, Понеделник 10:51 0
Михаил ДИМИТРОВ Иран удари петролен гигант в Саудитска Арабия Иран удари петролен гигант в Саудитска Арабия 02/03/2026, Понеделник 10:10 0
Тервел ИЛИЕВ Радостин Василев се оказа заклещен в Дубай Радостин Василев се оказа заклещен в Дубай 02/03/2026, Понеделник 10:06 2
Михаил ДИМИТРОВ Как ще се отрази затварянето на Ормузкият проток Как ще се отрази затварянето на Ормузкият проток 02/03/2026, Понеделник 09:53 0
1
Коментара по темата
1.
gradski
01.10.2024 18:14:04
0
3
Спецов ще учи младежите как да хвърлят фирмите си със задължения на салмени хора.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Димитър Бербатов призна, че е получил предложение за спортен министър Димитър Бербатов призна, че е получил предложение за спортен министър Назначеният за съветник на премиера заяви, че ще работи за спортa като национален приоритет Рекордно много българи избират предсрочна пенсия с намален размер Рекордно много българи избират предсрочна пенсия с намален размер Инвалидните пенсии вече се изравняват по брой с тези за стаж и възраст Как от турбо чалгата стигнахме до Бангаранга. Изненадохме дори баба Ванга Как от турбо чалгата стигнахме до Бангаранга. Изненадохме дори баба Ванга Бангаранга е напълно подходяща, за да се опише положението в България Радостин Василев се оказа заклещен в Дубай Радостин Василев се оказа заклещен в Дубай Политикът и благоверната му половинка се оказаха неволни пленници на последиците от ударите на Израел и САЩ срещу Иран Ето как Бургас ще отбележи 148-та годишнина от Освобождението Ето как Бургас ще отбележи 148-та годишнина от Освобождението Празничната програма на този знаменателен за българската нация ден ще започне от  09.00 часа  в зоната за обществен достъп на Пристанище Бургас до Морска гара – Бургас В "Меден рудник": Криминално проявен обра игрална зала В "Меден рудник": Криминално проявен обра игрална зала Друг пък е спипан с наркотици  Спортен празник в Царево - турнир по волейбол за 8 март донесе силни емоции Спортен празник в Царево - турнир по волейбол за 8 март донесе силни емоции След оспорвани двубои, първото място на състезанието спечели отборът на Община Царево Дневен хороскоп 2 март: Близнаците и Девата да внимават с разходите Дневен хороскоп 2 март: Близнаците и Девата да внимават с разходите Това е ден за разумни решения, вдъхновение и грижа за личните граници Това е Бангаранга - българската песен за Евровизия Това е Бангаранга - българската песен за Евровизия Изпълнител на парчето е Дара Машините за вота са с изтекла гаранция, може да имат много дефекти Машините за вота са с изтекла гаранция, може да имат много дефекти Вместо кабинетът, Информационно обслужване и ЦИК предварително да проверят устройствата и перифериите за всичко ще се разчита на една единствена фирма - “Сиела”
Тези двамата смятат, че светът се върти около тях, обяви Азис Тези двамата смятат, че светът се върти около тях, обяви Азис Рачков ме дразни много, призна поп фолк изпълнителят Верижна катастрофа на АМ Тракия, има пострадали Верижна катастрофа на АМ Тракия, има пострадали Инцидентът станал малко след 06.00 часа, в района на км 123, в посока Бургас Хотелите в Дубай и Абу Даби удължават безплатно престоя на блокирани туристи Хотелите в Дубай и Абу Даби удължават безплатно престоя на блокирани туристи Емирствата поемат разходите за нощувки, храна и презаписване на полети Иран удари петролен гигант в Саудитска Арабия Иран удари петролен гигант в Саудитска Арабия Според източниците, пожелали анонимност, възникналият на мястото пожар е овладян и е под контрол. Към момента пресцентърът на „Сауди Арамко“ не е предоставил официален коментар по случая 26-годишен почина в Бургас, пушил цигара, напоена с упойка за коне и белина 26-годишен почина в Бургас, пушил цигара, напоена с упойка за коне и белина Първоначалните данни сочат, че смъртта е настъпила заради остро отравяне и тежки мозъчни увреждания, предизвикани от системната консумация на токсичния коктейл Делян Добрев: Новият аятолах изкара по-малко от Цицелков Делян Добрев: Новият аятолах изкара по-малко от Цицелков Единственият успех на иранците е, че потопиха кораб, обаче той се оказа братски - от сенчестия руски флот Как ще се отрази затварянето на Ормузкият проток Как ще се отрази затварянето на Ормузкият проток Прекъсване на корабоплаването в Ормузкия проток за повече от две седмици би имало много тежки последствия за света Джефри Сакс: Малката банда на Тръмп и Израел запалиха буре с барут, което ще загасне с техния край Джефри Сакс: Малката банда на Тръмп и Израел запалиха буре с барут, което ще загасне с техния край Тази война е част от световна война, която САЩ водят. Тя стигна до Венецуела, ще стигне до Куба, каза проф. Сакс в интервю за подкаста на Глен Дизен От последните минути: Новото ръководство на Иран поиска преговори със САЩ От последните минути: Новото ръководство на Иран поиска преговори със САЩ Те искат да говорят и аз се съгласих, трябваше да го направят по-рано, обяви американският президент И новият ръководител на Иран е убит? И новият ръководител на Иран е убит? Информацията не е официално потвърдена, но по-рано днес Тръмп обяви, че 48 ирански лидери са били "отстранени с един размах"
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Муцка, вярно ли е, че си се омъжила за депутат?
- Да!
- И как е?
- Не съм много доволна!
- Защо?
- Цяла вечер обикаля около леглото, маха с ръце и ми разправя, колко ще ни е хубаво в леглото!
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, ти кого слушаш повече, мама или татко?
- Повече слушам мама!
- Защо?
- Ами тя повече говори!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори