300 жени и 96 мъже са столетници в България
Средната продължителност на живота при мъжете е 69,9 години, докато при жените е със 7,4 години по-висока – 77,3 години
Спомени за България от последните години могат да разкажат 300 жени и 96 мъже, като най-много са столетниците в София. Това сочат данни на НСИ, публикувани на сайта на института.
Очакваната средна продължителност на живота за страната, изчислена за периода 2021-2023 г., е 73,5 години, като спрямо предходния период (2020-2022 г.) се увеличава с 1,6 години, според данни на НСИ в проект на Отчет за 2023 г. за изпълнение на Актуализираната национална стратегия за демографско развитие на населението в Република България (2012 – 2030 г.), публикуван за обществено обсъждане, съобщава БТА.
Средната продължителност на живота при мъжете е 69,9 години, докато при жените е със 7,4 години по-висока – 77,3 години. В сравнение с 2013, през 2023 г. наблюдаваме намаление на средната продължителност при мъжете с 1,1 г., а при жените – с 0,7 години.
Депутатите ще разгледат ветото на президента върху промените в ИК
Това е човекът, докарал трансферните находки в ЦСКА
Нешка Робева с критика към Илияна Йотова - вижте къде се разминават космически позициите им
Има много поверия за 25 февруари - свързани са с късмета
Кървава драма в САЩ, най-малко 4 души загубиха живота си
Турски F-16 се разби, пилотът загина
България даде закрила на млад чужденец, той се напи и седна зад волана
Иво Димчев дарява наградата от "Капките" за ХИВ-позитивни
Граждани: Пътят Карнобат-Шумен е като лунен пейзаж
Почина бащата на Есил Дюран - певицата с трогателни думи
Къванч Татлъту със свидетелски показания по делото за смъртта на Халит Юкай
Слаби валежи по Черноморието, слънчево време в София
