Форум на МТСП и „Каритас Витания“ разясни спецификите при стартиране на собствен бизнес в Бургас
Форума подпомогна на заинтересуваните страни да разберат пред какви трудности ще се изправят при стартиране на бизнес
Успешно премина първият Форум на тема „Пътят към успеха: Стартиране на собствен бизнес и социално предприемачество в България“, организиран от Кариерният център на Благотворителна католическа организация „Каритас Витания“ в Бургас, съвместно Регионалния център за развитие на социалната икономика в Югоизточен регион (гр. Бургас) към Министерството на труда и социалната политика. Близо 40 участници и специалисти се включиха в срещата, на която се разгледаха какви са спецификите за стартиране на собствен бизнес, от страна както на български граждани, така и на бежанци и мигранти, живеещи дългосрочно на територията на България.
Сред присъстващите бяха бежанци от Украйна, които искат да развият своя предприемаческа идея, представители на неправителствени организации и на различни бизнеси. Лекторите на форума – Никол Траянова, Мартина Григорова, Марина Дичева, Нели Костадинова и Петко Янков, наблегнаха на важни теми за стартиране на собствен бизнес, като Финансиране в подкрепа на социалното предприемачество; Особености за чуждестранни граждани при стартиране на собствен бизнес; Създаване на социално предприятие; Защо е необходима корпоративната социална отговорност и други.
Идеята на форума бе да подпомогне заинтересуваните страни и да им разясни пред какви трудности ще се изправят при стартиране на бизнес. След срещата много хора проявиха интерес за индивидуално съдействие от страна на БКО „Каритас Витания“ за стартиране на предприемачество.
Космически тузар: Знаете ли колко милиона прибира Роналдо на година
Сладкарско съвършенство: Тайните на копринено гладкия крем карамел
Две деца в "Пирогов" след кошмар с ел. тротинетка
12/06/2026, Петък 20:40
1
Зловеща легенда: Древна мумия, потопила "Титаник"
Млад баща вилня в болница
Варненски рибари уловиха и пуснаха 280-сантиметрово "чудовище"
Ефективно почистване: Трикът с лед, който премахва залепнала дъвка от всяка тъкан
Какво похапва Хари Кейн, за да е в супер форма
Зам. областният управител на Бургас Георги Маджаров: Инцидентите с тротинетки изискват незабавни мерки
Шестима се борят за кметския пост на "Средец"
„Хензел и Гретел“ ще очарова децата в събота в Операта
Любимите герои от киното оживяват в пясъчния град на Бургас
