×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

(М)истерия с войната в Ливан, експерт очаква големи вълни от бежанци и терор в Европа


(М)истерия с войната в Ливан, експерт очаква големи вълни от бежанци и терор в Европа
Тази военна операция е с някакви политически цели, които не виждаме, коментира Йордан Божилов
01 Октомври 2024, Вторник, 08:34 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 САЩ ще съдейства на Израел, за да бъдат изолирани иранските ракети, прогнозира бившият заместник-министър на отбраната Йордан Божилов

Възможно е терористичните актове, които се очакват, да бъдат на територията на държави, далечни от Израел. Трябва държавните лидери да мислят за хуманитарната катастрофа и за бежанските вълни. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ бившият заместник-министър на отбраната Йордан Божилов.

„Една пета от населението на Ливан бяха бежанци от Сирия, от Палестина. Рискът от тероризъм стои. „Хамас“ има мрежи и хора, които да правят атентати“, предупреди той.

Израелците започнаха „Северни стрели“ и нахлуха с танкове в Ливан, но анализатори заговориха за засада

„Международните медии съобщиха, че Израел навлиза с танкове и бронирани машини в Южен Ливан. Това, което не е ясно на този етап, е каква е политическата цел, т.е. какво предстои като военна задача да се реализира и най-вече колко временно и колко навътре в съседната страната ще навлязат израелците“, заяви Божилов. 

От думите му става ясно, че войната в Ливан е една мистерия – не се знае нито каква е целта, нито дали последствията няма да са ужасяващи за агресора. 

„Тази военна операция е с някакви политически цели, които не виждаме. Затова е важно Израел, след като порази военните обекти, да се изтегли максимално бързо, тъй като оставането в територията на Ливан може да бъде възприето от други арабски страни като форма на окупация. Това ще е един от факторите, повишаващи напрежението в този регион“, заяви военният анлазиратор. 

„Не мога да предположа, че ще се стигне до широкомащабна война. Много са факторите, които е нужно да следим, но „Хизбула“, въпреки че е сериозно ударена, е доста сериозна паравоенна организация, наброяваща между 20 и 30 хиляди човека с добро въоръжение“, добави той.

„Десетки, а може би стотици хиляди ракети, дронове и др. стрелково оръжие са успели да получат от Иран. Предполагам, че оръжейните складове ще са основните цели на Израел и разрушаване на цялата инфраструктура – ракетни установки, тунели, за да не може „Хизбула“ да атакува“, изтъкна бившият заместник-министър.

„Хизбула“ е обявена за терористична организация и от ЕС, и от САЩ. Много са терористичните актове, извършени срещу Израел, но и в държави в Европа“, добави той. 

„Важно е каква ще е реакцията на другите страни в региона и основно гледаме към Иран, но едва ли директно ще се ангажира с военен отговор. САЩ ще съдейства на Израел, за да бъдат изолирани иранските ракети“, заяви Божилов. 

„Има възможност за извършване на терористични актове. Отговорът на „Хизбула“ срещу Израел ще е асиметричен на това, което имат – ракети, които са доста далекобойни“, коментира той.

„Очаквам да продължат и ударите срещу хутите, които са другата прокси организация на Иран. Червено море е една от основните пътни артерии към Европа. Страните от стария континент имат интерес тези организации да намалят своите възможности“, поясни експертът.  

„Много бързо трябва да се оцени ситуацията в Ливан и колкото си може повече българи да напуснат страната максимално бързо. Има доста удари срещу Бейрут. Вчера дори се получи съобщение, че пътят към летището е поразен, което ме изплаши, че може да има трудности при пътуването на хората“, добави той.


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
11
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ 22/06/2026, Понеделник 19:30 0
Георги РУСЧЕВ Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна 22/06/2026, Понеделник 17:45 2
Флагман.БГ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха 22/06/2026, Понеделник 16:40 1
11
Коментара по темата
11.
*********
01.10.2024 13:14:30
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
10.
9
01.10.2024 11:13:33
1
3
С десети клас толкова.
9.
До 8
01.10.2024 11:06:34
2
2
И от задника ти не излизат брадати козоеби и след тях наредени талибани хусити и секви бармалеи .
Цицкитв ти по големи от бременна циганка сигур яко цомбят а гуси
8.
7
01.10.2024 10:22:46
6
8
Ти не си излизал от сауната! Квото ти е в главата, такова ти е на душата. Щом те вълнуват сауните значи си от тех.
7.
Голямата психиатрия в Кремъл
01.10.2024 10:12:39
5
4
Куку куку куку куку сармата кука на зелена бука,Хизбулла с Насрала пак се е посрала.
Тоя и чуков що не се вземат да отидат при Иво.димчев във Педербург на гей сауна и да сключат брак в холандия .
6.
ХХ
01.10.2024 10:07:40
8
4
Човека говори 100% истина, както винаги. Като ви разправяше, че Расийката ще удари със Сармат по България, не му вярвахте, като ви разправяше, че в България ще има мобилизация, пак не му вярвахте, ама на мобилизация, инвалиди, гробове, ЕС и България се наиграха.
После ние битлирусорибите сме били шизита. Шизита ама друг път. Поне 100 човека мои приятели бяха мобилизирани тука в България и
загинаха, ама джендъристките медии не ви показват истината.
Що не ви покажат, как руските кинжали удариха американските бази в България, а? Ами амеркинския самолетоносач дето потъна до Созопол, ударен от руска рекето 8мо поколение, а?
Той Путин кат прати Кадиров, тогава ши ви гледаме сеира.
5.
пешев
01.10.2024 09:45:39
0
10
този ,,експерт” да си завре експертното мнение там дето слънце не огрява
4.
Няколко ядрени бомби по Израел
01.10.2024 09:10:32
8
21
и да мирясва целият свят. И без друго там е пустиня.
3.
Веньо Венев
01.10.2024 09:06:18
0
15
че те от 10 години яко налазват Европа и вилнеят, ама медиите не отразяват престъпленията.
2.
Мале
01.10.2024 09:01:47
0
13
Експерт до експерта
1.
Абе
01.10.2024 08:56:21
0
10
Чичо Мишо, отивай да слагаш киселото зеле. Два реда без правописни и стилистични грешки не можеш да. Спишеш!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences Тик-ток легендата Стоян Колев събира хора, за да вдигне бунт и излезе от ареста Тик-ток легендата Стоян Колев събира хора, за да вдигне бунт и излезе от ареста В социалните мрежи вече текат провокативни призиви за организиране на почитателите му Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! На въпроса дали ще свидетелства срещу кмета на Варна Благомир Коцев отговори с „без коментар“ Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Сезонът в курорта започва натоварено  Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Депутатът Константин Проданов бе категоричен, че не целят да ударят никого, а да има по-голяма справедливост Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа С този мач показахме, че когато нещо се прави с желание от сърце, то се получава, каза Димитър Пейчев Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Дамите на възраст между 54 и 77 години от СКХГ „Черноморец“ покориха публиката с фолклорния си танц „Нестинарки“ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха Някои бензиностанции вече продават горива за под 1.50 евро за литър Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Вижте какво си купиха актьорите от хипермаркета в Несебър
Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори