Когато духът е по-силен от оправданието: Незрящият Виктор Асенов пробяга 85 км и призова за участие в "Светулки рън"
Благотворителното събитие е утре, 1 октомври, а стартът ще бъде даден на бариерата край Северния плаж в Бургас
Незрящият бегач Виктор Асенов изпълни поредното си впечатляващо постижение, като пробяга 85 км на планинския ултрамаратон К3 ултра край Златоград. Той беше придружаван от Ивайло Христов и бургаския бегач Маноил Пеев и завърши за 15.30 часа.
Успешният му финал дойде само седмица след пробяганите близо 60 км на Пирин ултра. А само преди месец - в средата на месец август, той завърши успешно и най-дългия ултрамаратон в България - Персенк ултра (161 км). От старта до финала той беше придружаван от Маноил Пеев.
Веднага след края на К3 в Златоград Асенов отправи призив всички желаещи да се включат в "Светулки рън". Традиционното благотворително събитие ще се проведе на 1 октомври от 19.00 часа в София, Пловдив, Бургас и Плевен. Каузата тази година е насочена към събиране на средства, които ще бъдат разделени в подкрепа на Фондация "Очи на четири лапи" и единственото в България Национално читалище на незрящите.
"Много е важно възможно най-много хора да се обединим и да се включим в събитието. Дори и да не бягате - заповядайте с приятели и подкрепете каузата. От сърце благодаря на организаторите от Софийския планински клуб, които за седма поредна година провеждат "Светулки рън", каза Асенов.
Бягането в Бургас е с дължина от 5 км и ще се проведе по 2,5-километровото трасе на крайбрежната алея в посока Сарафово, като обръщането ще се осъществява в района на Солниците. На мястото ще има представител на СК „Фар“, който да направлява участниците. Желаещите да участват при регистрация правят дарение в размер от 10 лв. на място. Всеки е свободен да дари и по-голяма сума. 100 % от събраните средства от събитието ще бъдат предоставени на Фондация “Очи на четири лапи“ и Национално читалище на незрящите.
Подробности за събитието в Бургас може да намерите ТУК.
Създателят на „Черна писта“ влиза с бутонките в здравеопазването с „Диагноза България“
Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент
Бомба в парламента седмици преди вота: Изхвърлят изцяло хартиената бюлетина
Софийският университет избира нов ректор, трима професори влизат в битката
Кола и бус се размазаха челно край Шумен, сред жертвите има и дете (ОБНОВЕНА)
Две кучета обезобразиха жена, стопанинът избяга
Уиндсърф регатата „GRADINA OPEN“ събира любителите на морските приключения от 10 до 12 юли
Кървава трагедия! Автобус от градския транспорт прегази и уби жена на пешеходна пътека
Лили Иванова слиза от голямата сцена, обяви последното си национално турне
Черна вест разтърси музикалния свят! Световноизвестна певица издъхна внезапно на 37 години
Тони Стораро за изцепката на Емрах в Созопол: Какво очаквате от мен, публично да се скарам на сина си ли?
Младите таланти на Театрален колеж „Любен Гройс“ носят „Оркестърът“ в Бургас

Ама вие такива събития не следите